Opublikowano kod źródłowy Androida 2.3

Opublikowano kod źródłowy Androida 2.3

Opublikowano kod źródłowy Androida 2.3
21.12.2010 15:44

Zatrudniony w Google'u programista Androida Jean-Baptiste Queru zamieścił kod źródłowy Androida 2.3 w repozytoriach Gita na stronie Kernel.org.

Zatrudniony w Google'u programista Androida Jean-Baptiste Queru zamieścił kod źródłowy Androida 2.3 w repozytoriach Gita na stronie Kernel.org.

W komunikacie Queru ostrzega przed używaniem upublicznionego kodu AOSP (Android Open Source Platform) do testów na nowym smartfonie Google'a Nexus S. W teorii skompilowany kod powinien działać poprawnie, jednak nawet drobny błąd w trakcie przygotowywania firmware'u może doprowadzić do przekształcenia aparatu w Nexusa B (tzw. brick). Queru przedstawia tutaj własne doświadczenia w tej materii, gdyż sam unieruchomił w ten sposób dwa Nexusy S.

Opublikowany kod źródłowy Androida 2.3 szybko trafił także w ręce programistów z XDA-Developers. Jak można przeczytać na forum portalu, jednemu z nich udało się stworzyć na podstawie źródeł Androida 2.3 i oryginalnego ROM-u z Nexusa S port tego systemu dla popularnego smartfonu Samsung Galaxy S. Twórca wykorzystał fakt, że Nexus S niewiele się różni od aparatu Galaxy S, jeśli chodzi o konfigurację sprzętową. Efekty pracy zademonstrował w serwisie YouTube. Trzeba jednak zauważyć, że oprogramowanie stworzone w ten sposób nie jest wolne od błędów i nie obsługuje w pełni wszystkich funkcji telefonu.

Użytkownicy smartfonów Samsunga, którzy chcieliby już dziś skorzystać z niektórych funkcji systemu Gingerbread, powinni zdecydować się na inny firmware (Darky's v6.0 Gingerbread Edition)
bazujący na Androidzie 2.2.1 Froyo. Używanie nieoryginalnego systemu w telefonie nie tylko wiąże się z ryzykiem unieruchomienia urządzenia (brick), ale także (zazwyczaj) unieważnia gwarancję.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)