Kod źródłowy Kasperskiego wyciekł do Sieci

Kod źródłowy Kasperskiego wyciekł do Sieci

Kod źródłowy Kasperskiego wyciekł do Sieci
Źródło zdjęć: © Kaspersky
31.01.2011 16:36

Kod źródłowy jednej ze starszych wersji oprogramowania Kaspersky Internet Security pojawił się w Sieci. Pochodzi on z końca 2007 roku i prawdopodobnie został wykradziony na początku 2008 roku. Nazwy w kodzie źródłowym pozwalają przypuszczać, że mamy tu do czynienia z wydaniem beta wersji 2008 tego pakietu antywirusowego. Obecnie najnowszą wersją jest 2011.

Według rosyjskiego serwisu CNews kod został skopiowany przez byłego i rozgoryczonego pracownika tej firmy, który już od jakiegoś czasu usiłował sprzedać go na czarnym rynku. Według Kasperskiego archiwum z kodem pojawiło się na wielu prywatnych forach w listopadzie ubiegłego roku. Pracownik został już podobno skazany na trzy lata więzienia w zawieszeniu na 3 lata z artykułu 18. rosyjskiego kodeksu karnego.

Obraz
© Na zdjęciu wersja z roku 2010

Mimo że kod ma kilka lat, autorzy wirusów wciąż mogą w nim znaleźć źródło inspiracji. Według Kasperskiego użytkownicy nie muszą obawiać się o bezpieczeństwo swoich komputerów. Aktualne wersje rosyjskiego oprogramowania antywirusowego zawierają niewielką część wykradzionego kodu, a przy tym nie jest to kod znajdujący się w funkcjach ochrony.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)