Microsoft stworzy tani OS przeznaczony dla środowisk serwerowych

Microsoft stworzy tani OS przeznaczony dla środowisk serwerowych

Microsoft stworzy tani OS przeznaczony dla środowisk serwerowych
26.02.2009 20:30, aktualizacja: 27.02.2009 14:37

Prezes firmy Microsoft, Steve Ballmer, stwierdził w jednym ze swoich niedawnych wywiadów że jego firma przygotowuje tanią wersję systemu operacyjnego przeznaczonego na serwery.

Zdaniem prezesa firmy Microsoft, gigant z Redmond w przeciągu najbliższych dwóch miesięcy wypuści na rynek nową tanią wersję systemu operacyjnego Windows Serwer. Ballmer przyznał jednocześnie, że zdaje sobie sprawę z tego że obecnie popyt na tani serwerowy OS będzie dosyć niski. Jednak taki system operacyjny stanowić ma ciekawe rozwiązanie dla wielu klientów i może w przyszłości odnieść sukces.

Zdaniem analityka Chrisa Voce'a, pomimo tego iż Microsoft posiada kilka systemów operacyjnych przeznaczonych na serwery to niewątpliwie amerykański gigant zaniedbał nieco "niższe" segmenty rynku.

_ "Dla niektórych klientów, nawet wersja Small Business Server (na który składają się Windows Server z Exchange Server, SQL Server oraz kilka innych programów) to stanowczo za dużo. Wypuszczając wersję systemu dla najmniej wymagających użytkowników Microsoft postępuje właściwie. Sprawia, że jego oprogramowanie jest bardziej uniwersalne." _

Póki co, Microsoft nie sprecyzował czym konkretnie charakteryzować się ma nowy system operacyjny.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (170)