Android ma już ponad 70 proc. rynku smartfonów!

Android ma już ponad 70 proc. rynku smartfonów!

Android ma już ponad 70 proc. rynku smartfonów!
Źródło zdjęć: © WP.PL
15.11.2012 11:00

Według badań Gartnera, w trzecim kwartale bieżącego roku sprzedanych zostało ponad 427 milionów telefonów komórkowych. Rok temu, w analogicznym kwartale, sprzedano o trzy procent więcej, ale za to w ubiegłym na rynek wprowadzono „tylko” 419 milionów urządzeń tego typu.

Porównując bieżący kwartał i zeszłoroczny, ilość telefonów komórkowych jaką producenci wprowadzili na rynek zmalała. Patrząc jednak na smartfony, sytuacja wygląda spektakularnie: wzrost o 4. procent w porównaniu do ubiegłorocznego kwartału! Oznacza to, że na rynek wprowadzono 169 milionów smartfonów!

Samsung, Nokia i Apple wciąż są topowymi markami. Udział Nokii na rynku spadł jednak, w porównaniu do analogicznego kwartału rok temu, z 23,9 procent do 19,2 procent. Zarówno udziały Apple’a, jak i Samsunga, wzrosły.

ZTE, LG i Huawei odnotowali nieznaczne wzrosty. Spektakularny spadek popularności, bo aż o 3. procent, zaliczyły RIM i HTC. Pierwsza firma kontroluje obecnie 2,1 procent rynku, a druga 2 procent. Udział należącej do Google’a Motoroli również spadł z 2,5 do 2 procent. Skupiając się jednak na rynku smartfonów, tu króluje Android. Odpowiada on za aż 72,4 procent rynku, biorąc pod uwagę ilość wprowadzonych w ostatnim kwartale na rynek urządzeń! W ubiegłym roku było to „tylko” 52,5 procent. iOS zajmuje drugie miejsce (13,9 procent). Windows Phone odnotował wzrost z 1,5 do 2,4 procent. Udział systemu bada spadł z 3 do 2,2 procent.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Google Nexus 4 wyprzedany w 15 minut"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)