Samsung sprzedał dwa razy więcej smartfonów od Apple

Samsung sprzedał dwa razy więcej smartfonów od Apple

Samsung sprzedał dwa razy więcej smartfonów od Apple
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
29.10.2012 15:10

W trzecim kwartale 2012 roku, Samsung sprzedał dwa razy więcej smartfonów od swojego największego konkurenta - Apple.

W trzecim kwartale 201. roku Samsung sprzedał 56,3 mln smartfonów - dwukrotnie więcej niż drugi w kolejności producent, Apple. Firma z Cupertino sprzedała 26,9 mln iPhone'ów. Jak wynika z najświeższych danych firmy analitycznej IDC, obie te firmy łącznie sprzedały niemal połowę ze wszystkich 179,7 mln smartfonów sprzedanych w Q3 2012.

Trzecie w kolejności jest RIM. To świetna wiadomość dla twórców popularnych Jeżynek, chociaż wynik w porównaniu z powyższymi gigantami już tak nie zachwyca - 7,7 mln sprzedanych egzemplarzy.

Na czwarte miejsce przebojem wdarło się chińskie ZTE, które sprzedało 7,5 mln sztuk, zaś HTC niewiele mniej, bo 7,3 mln smartfonów.

Po raz pierwszy od wielu lat w pierwszej piątce największych producentów smartfonów zabrakło Nokii. Finowie sprzedali ledwie 6,3 mln smartfonów.

Nieco inaczej sprawa ma się, jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie telefony komórkowe. Chociaż wciąż króluje Samsung (105,4 mln sztuk), to drugie miejsce zajmuje Nokia (82,9 mln egzemplarzy), a trzecie jest Apple, które jak wiemy, tzw. feature-phone'ów w swoim portfolio nie posiada, a więc liczą się wyłącznie iPhone'y.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Pracownik Google zgubił prototyp Nexusa 4 w... barze"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)