Android światowym liderem, Windows Phone na szarym końcu

Android światowym liderem, Windows Phone na szarym końcu

05.05.2011 18:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Canalys podzielił się danymi ogólnoświatowymi na temat rynku smartfonów w pierwszym kwartale bieżącego roku. Dostawy wzrosły o 83 procent do 101 miliona urządzeń.

Już drugi raz z rzędu Android jest liderem rynkowym. Dostarczono bowiem 35,7 miliona urządzeń z tym systemem operacyjnym, co daje im 35-procentowy udział w rynku. Na drugim miejscu uplasowała się Nokia, ale jej udział spadł z 3. procent do 24. Brązowy medal należy do Apple’a, który również pnie się w górę, kontrolując 19 procent rynku, zaś RIM płaci cenę za koncentrowanie się na Playbooku, odnotowując ciągły spadek.

Obraz
© (fot. via Chip.pl)

Najważniejszymi markami na rynku, podobnie jak w czwartym kwartale ubiegłego roku, są Nokia, Apple, RIM, Samsung i HTC. Na szóstym miejscu mamy za to pewną zmianę: LG wygryzło Motorolę, głównie dzięki androidowym smartfonom Optimus.

Na szarym końcu są Samsung bada i Microsoft Windows Phone, przy czym Samsung dostarczył 3,5 miliona smartfonów z tym systemem, czyli o milion więcej, niż producenci, którzy tworzą smartfony z mobilnymi okienkami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)