Aktualizacja antywirusa AVG popsuła Windows

Aktualizacja antywirusa AVG popsuła Windows

Aktualizacja antywirusa AVG popsuła Windows
Źródło zdjęć: © AVG
06.12.2010 13:02, aktualizacja: 07.12.2010 12:44

Aktualizacja popularnego oprogramowania antywirusowego AVG spowodowała wystąpienie błędu w Windows, który uniemożliwiał poprawne uruchomienie systemu. Problem dotyczy przede wszystkim systemów Windows 7 i Windows Vista, choć również pod Windows XP mogły wystąpić problemy

Jak dowiadujemy się z forów internetowych oraz oficjalnego forum AVG, aktualizacja oprogramowania antywirusowego powodowała wyświetlenie komunikatu o konieczności ponownego uruchomienia systemu, jednak podczas tego procesu pojawiał się znienawidzony niebieski ekran z komunikatem o błędzie. Takie objawy zaobserwowali użytkownicy systemów Windows 7 i Vista. W przypadku Windows XP, system uruchamiał się ponownie, ale w nieskończoność oprogramowanie antywirusowe wyświetlało komunikat o konieczności zresetowania komputera, aby dokończyć instalację aktualizacji.

Na oficjalnym forum AVG czytamy, że do bibliotek .dll zawartych w aktualizacji wkradł się błąd, teraz wszystko jest już poprawione. Wszyscy, którzy mają problem z uruchomieniem systemu proszeni są o skorzystanie z dysku ratunkowego (AVG sugeruje użycie AVG Rescue CD) i ręczną zmianę nazwy plików:

C:\Program Files\AVG\AVG10\avgrs.exe
C:\Program Files\AVG\AVG10\avgchsv
.exe

Gdzie * oznacza literę x albo a, zależnie od wersji systemu operacyjnego. Powinno to przywrócić działanie Windows, ale oprogramowanie antywirusowe odzyska sprawność dopiero po wybraniu w nim opcji naprawy. Problem dotyczył zarówno darmowej, jak i płatnej wersji antywirusa.

Nie tak dawno temu, bardzo podobną "wpadkę" miał Kaspersky Lab. Również w jego przypadku, po aktualizacji sygnatur komputery odmawiały chęci do współpracy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (390)