Rocznicowa aktualizacja Windows 10 za nami. Microsoft już szykuje kolejną

Rocznicowa aktualizacja Windows 10 za nami. Microsoft już szykuje kolejną
Źródło zdjęć: © Twitter / Microsoft

10.08.2016 13:23, aktual.: 10.08.2016 14:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tydzień temu rozpoczęła się dystrybucja aktualizacji rocznicowej (Anniversary Update) dla Windows 10. Microsoft nie zamierza jednak marnować czasu i już szykuje się do kolejnych innowacji.

Aktualizacja rocznicowa dla Windows 10 (znana też jako "Redstone 1") miała swoją rynkową premierę tydzień temu, po wielotygodniowych beta-testach w ramach programu Windows Insider. Teraz czas na "Redstone 2". Co ciekawe, pierwsze nowości poznamy już niebawem.

Czytaj także: Windows 10 Anniversary Update to nowe problemy dla użytkowników dziesiątki

Niedawno pisaliśmy o problemach, jakie zgłasza całkiem sporo użytkowników Windowsa 10 po aktualizacji. Na forum _ Reddit _, kilkuset internautów próbowało znaleźć przyczynę tego, że po aktualizacji systemu do Anniversary Update ich komputery zawieszają się kilkadziesiąt sekund po uruchomieniu systemu. Niektórym pomaga odinstalowanie antywirusa, innym Skype'a, inni z kolei pozbyli się problemu, zmieniając domyślną lokalizację instalacji nowych problemów, a kolejni zmuszeni byli do edytowania rejestru. Jedynym, jak na razie, sprawdzonym sposobem jest pozbycie się samej aktualizacji i powrót do poprzedniej wersji Windowsa 10.

Także nasi internauci na facebookowym profilu (zapraszamy) zgłaszali masę problemów z działaniem Windowsa 1. Anniversary Update
. Tymczasem jeszcze w tym tygodniu członkowie programu Windows Insider otrzymają pierwszą, wczesną kompilację aktualizacji Redstone 2, która do "zwykłych" użytkowników trafi na wiosnę przyszłego roku. Według niepotwierdzonych informacji, ma ona "wnieść dużo do telefonów komórkowych".

Warto jednak pamiętać, że pierwsze udostępnione kompilacje nie będą się znacząco różniły od tego, co jest oferowane w kanale produkcyjnym zwykłym użytkownikom. Dopiero z czasem będą dodawane kolejne nowości celem ich przetestowania.

słk

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Quadrooter, czyli 900 mln urządzeń z Androidem ma kłopot

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)