Twórcy antywirusa padli ofiarą hakerów

Twórcy antywirusa padli ofiarą hakerów
Źródło zdjęć: © chip.pl

27.05.2014 15:27, aktual.: 27.05.2014 19:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Vince Steckler, dyrektor generalny Avast Software, poinformował nas, że 400 tysięcy użytkowników oficjalnego forum tej firmy padło ofiarą ataku ze strony cyberprzestępców. Zawiodła ponoć jedna z modyfikacji forum autorstwa zewnętrznej firmy.

Vince Steckler, dyrektor generalny Avast Software, poinformował, że 400 tysięcy użytkowników oficjalnego forum tej firmy padło ofiarą ataku ze strony cyberprzestępców. Zawiodła ponoć jedna z modyfikacji forum autorstwa zewnętrznej firmy.

Czy użytkownicy forum Avasta mają się czego obawiać? Na szczęście, jak twierdzi firma, mogą spać spokojnie. Avast zapewnia, że żadne dane dotyczące kart kredytowych czy innych form rozliczeń, oraz posiadanych licencji, nie zostały przejęte przez cyberprzestępców.

Samo forum został wyłączone do czasu naprawienia usterki, która pozwoliła na włamanie. Użytkownicy forum są proszeni o zmianę hasła, gdyż ich loginy, pseudonimy, adresy pocztowe i hasła zostały skradzione podczas tego cyberataku. Hasła były co prawda zaszyfrowane, ale jak przyznaje Avast, specjaliści ds. bezpieczeństwa będą w stanie je rozszyfrować.

Avast jest twórcą znanych rozwiązań antywirusowych dla użytkowników indywidualnych i firmowych. Firma zapewnia, że skontaktowała się z każdą poszkodowaną osobą w sposób indywidualny, by poinformować o zaistniałej sytuacji.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Sposób na aktualizację Windows XP do kwietnia 2019 roku!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)