AV-Comparatives nagrodziła antywirusa NOD32

AV-Comparatives nagrodziła antywirusa NOD32

AV-Comparatives nagrodziła antywirusa NOD32
15.10.2009 14:36

AV-Comparatives, niezależna organizacja zajmująca się testowaniem programów antywirusowych, po raz kolejny sprawdziła skuteczność wykrywania zagrożeń przez aplikacje ochronne. ESET NOD32 Antivirus znalazł się w gronie aplikacji nagrodzonych najwyższą możliwą certyfikacją Advanced+.

AV-Comparatives zajmuje się testowaniem skuteczności programów antywirusowych przyznając im jedną z trzech możliwych certyfikacji Standard, Advanced lub Advanced+. Najwyższą możliwą ocenę Advanced+ otrzymują wyłącznie te produkty, których wskaźnik wykrywalności zagrożeń podczas testów okaże się najwyższy i które równocześnie wygenerują możliwie jak najmniejszą liczbę fałszywych alarmów tzn. nie pomylą bezpiecznych plików z wirusami. W ostatnim teście AV-Comparatives wśród aplikacji nagrodzonych certyfikatem Advanced+ znalazł się program ESET NOD3. Antivirus. Tym samym rozwiązanie firmy ESET jako jedyne zdobyło od początku bieżącego roku aż trzy certyfikacje Advanced+.

Programy firmy ESET do wykrywania nowych zagrożeń wykorzystują sztuczną inteligencję oraz zaawansowane metody analizy heurystycznej. Podejrzany plik jest uruchamiany przez program w oddzielonym zabezpieczonym środowisku, dzięki czemu rozwiązanie może sprawdzić działanie groźnego kodu, nie narażając systemu operacyjnego na niebezpieczeństwo. Sprawdzany kod jest następnie analizowany pod kątem podejrzanego zachowania i klasyfikowany jako zagrożenie lub bezpieczna zawartość. Skuteczność technologii stosowanej przez ESET potwierdza majowy test AV-Comparatives i przyznana ESET NOD32 Antivirus certyfikacja Advanced+.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)