26‑latek wyłudził na aukcjach internetowych 300 tys. złotych

26-latek wyłudził na aukcjach internetowych 300 tys. złotych
Źródło zdjęć: © policja

04.11.2008 01:11, aktual.: 04.11.2008 01:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Policjanci zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie kilkuset przestępstw na łączną kwotę około 300 tys. złotych. Zajmował się on handlem na aukcjach internetowych...

Policjanci ze Starego Miasta (Poznań) zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie kilkuset przestępstw. Zajmował się on handlem na aukcjach internetowych. W jego ofercie znajdowały się telefony komórkowe, karty pamięci oraz odzież sportowa. Jak wynika z danych szacunkowych policji, oszukał on swoich klientów na łączną kwotę około 300 tys. złotych.

Cała sprawa rozpoczęła się pod koniec ubiegłego roku. Jedna z mieszkanek Poznania zgłosiła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, w którym przyznała się do udostępnienia pewnemu mężczyźnie za kwotę 2 tys. złotych i regularnych wpływów będących procentem od jego sprzedaży założonego wcześniej rachunku bankowego oraz konta w jednym z serwisów aukcyjnych. Mężczyzna na początku prowadzenia działalności wysyłał towar do klientów i regularnie wpłacał pieniądze kobiecie. By zyskać wiarygodność brał również udział w aukcjach charytatywnych. Po kilku tygodniach do właścicielki konta zaczęli zgłaszać się oszukani internauci, domagający się zwrotu wpłaconych pieniędzy.

Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny, jednak zatrzymanie 26-latka było utrudnione ze względu na jego częste zmiany miejsca zamieszkania oraz kilkutygodniowe wyjazdy poza miasto. Mariusz P. został zatrzymany kilka dni temu w pobliżu mieszkania, które wynajmował. Jak się okazało poznaniak za oszustwa internetowe był poszukiwany przez 10 jednostek na terenie całego kraju. Był on również wcześniej karany za oszustwa. Z obecnych ustaleń policji wynika, iż przy pomocy konta zarejestrowanego na mieszkankę Starego Miasta mężczyzna dokonał 167 oszustw na kwotę ponad 20 tys. złotych. Kilkanaście oszustw dokonał również wykorzystując konto zarejestrowane na mieszkankę dzielnicy Północ. Mariusz P. przyznał się do winy. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)