Oszukiwał na aukcjach - straty ponad 100 tys. złotych

Oszukiwał na aukcjach - straty ponad 100 tys. złotych

Oszukiwał na aukcjach - straty ponad 100 tys. złotych
Źródło zdjęć: © SXC.hu
27.02.2014 14:02, aktualizacja: 27.02.2014 14:39

Policja zatrzymała 18-letniego mieszkańca Płocka, który 69 razy oszukał lub
próbował oszukać uczestników aukcji na jednym z internetowych portali. Wyłudził w ten sposób ponad 100 tys. zł, poszkodowani to osoby z całej Polski.

Jak poinformował w czwartek rzecznik płockiej policji Krzysztof Piasek, 18-latek dokonywał zakupów na internetowych aukcjach, ale nie płacił za towary. Tak nabyte przedmioty sprzedawał następnie w lombardach.

Za popełnione przestępstwa 18-latkowi grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Już wcześniej był on karany za podobne czyny.

Prowadzone przez policję dochodzenie w sprawie oszustw przy zakupach w internecie trwało od lipca 201. r. "Fakt, że sprawa miała zasięg ogólnopolski, spowodował, że postępowanie było długotrwałe, gdyż wymagało od funkcjonariuszy zebrania danych z całego kraju" - wyjaśnił Piasek.

Zatrzymany 18-latek dokonywał oszustw, czyli kupował w internecie towar, za który nie płacił lub próbował dokonać takiego przestępstwa, nawiązując kontakt z uczestnikiem aukcji, ale do finału transakcji ostatecznie nie dochodziło. "Łączna kwota, na jaką oszukał on swoje ofiary wyniosła ponad 10. tys. zł" - dodał Piasek.

Za każde popełnione przestępstwo - oszustwo lub jego próbę - 18-latkowi postawiono 6. zarzutów. Zastosowano wobec niego dozór policji. Akt oskarżenia przeciwko nastolatkowi został już skierowany do Prokuratury Rejonowej w Płocku, która po zapoznaniu się z jego treścią prześle go do sądu.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)