Toruń: oszukiwał sprzedających na aukcjach internetowych

Toruń: oszukiwał sprzedających na aukcjach internetowych

Toruń: oszukiwał sprzedających na aukcjach internetowych
04.03.2010 17:30, aktualizacja: 05.03.2010 09:25

Policjanci z Torunia namierzyli nastolatka oszukującego sprzedających na aukcjach internetowych. Za popełnienie około 300 przestępstw grozi mu do 8 lat więzienia.

17-letni mieszkaniec Torunia rozpoczął swoją nielegalną działalność na początku 200. roku. Podając się za konkretnego licytującego na aukcji internetowej prosił e-mailem sprzedającego o wysłanie przesyłki na adres wybranej poczty w Toruniu, z której następnie ją odbierał wykorzystując w tym celu podrobioną legitymację szkolną.
Młodzieniec otrzymywał w ten sposób przesyłki z całej Polski, a nawet z Chin. Miały one wartość od kilku do kilkuset złotych i zawierały najczęściej podzespoły komputerowe, karty pamięci oraz telefony komórkowe. Oszust natychmiast sprzedawał na aukcjach internetowych otrzymany towar i pewnie jeszcze długo by prowadził swój dochodowy biznes, gdyby nie chciał oszukać po raz drugi tego samego sprzedającego...

Toruńscy policjanci po otrzymaniu zgłoszenia namierzyli młodego "biznesmena". Dokonując przeszukania jego domu zabezpieczyli dodatkowo pirackie oprogramowanie i płyty. Ustalili również, że mógł on w sumie oszukać ponad 10. osób.
Młodzieńcowi prawdopodobnie zostanie przedstawiony zarzut popełnienia około 300 przestępstw, za co grozi mu nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)