Zaprezentuj się z Google

Zaprezentuj się z Google

19.04.2007 08:30, aktualizacja: 19.04.2007 10:10

Eric Schmidt, szef firmy Google, oficjalnie potwierdził, że internetowy gigant zamierza w najbliższym czasie rozszerzyć możliwości swojego webowego pakietu biurowego "Google Docs and Spreadsheets" o aplikację służącą do tworzenia prezentacji.

O plotkach dotyczących webowej wersji "PowerPointa" potajemnie tworzonej przez internetowego giganta pisaliśmy już wcześniej w artykule "Konkurent PowerPointa od... Google? - http://www.idg.pl/news/106186.html". Ostatnio Google przejęło firmę Tonic Systems - http://www.tonicsystems.com/ z San Francisco, tworzącą między innymi systemy prezentacyjne oraz narzędzia do konwersji dokumentów. Nowy nabytek z pewnością posłuży do rozwinięcia oferty koncernu.

Warto wspomnieć, iż według wcześniejszych plotek nowa aplikacja ma nazywać się _ Presently _. Google nadal oficjalnie nie potwierdziło ani nie zaprzeczyło tej informacji.

Na targach _ Web 2.0 Expo _, o których pisaliśmy już wcześniej w artykule "Targi Web 2.0: 'Za' i 'przeciw' rozwiązaniom Web 2.0 w biznesie - http://www.idg.pl/news/109273.html" Eric Schmidt zapytany, czy Google Docs and Spreadsheets, nawet rozszerzone o moduł prezentacyjny, będzie konkurencją dla pakietu Microsoft Office odpowiedział, że nie, ponieważ nie posiadają one tak bogatej funkcjonalności, ani też posiadać nie będą. Pomimo takiego twierdzenia, specjaliści twierdzą, że udostępnianie całkowicie nieodpłatnie konkurencyjnych produktów, nawet o dużo uboższej funkcjonalności na pewno w jakiś sposób zagrozi panującemu na rynku narzędzi biurowych Microsoftowi.

Aplikacja prawdopodobnie będzie dostępna latem bieżącego roku, o czym można przeczytać w oficjalnym blogu firmy Google - http://googleblog.blogspot.com/2007/04/were-expecting.html.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)