Google: nowe funkcje systemu wprost z Android Market

Google: nowe funkcje systemu wprost z Android Market
Źródło zdjęć: © Google

01.04.2010 14:08, aktual.: 01.04.2010 14:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Obecnie na rynku dostępne są aż cztery wersje systemu Google Android. Google zamierza zrobić z tym porządek, umożliwiając pobieranie nowych funkcji jego kolejnych wersji poprzez sklep Android Market.

Obecnie w ofercie systemu Google Android panuje spore rozdrobnienie - dostępne są jego aż cztery wersje (1.5, 1.6, 2.0 oraz 2.1) na około 20 urządzeń, które charakteryzują się różnymi możliwościami. Taka polityka z pewnością nie jest dobra dla klienta.

To sprawia również, że niewprowadzone jeszcze na rynek lub dopiero co wydane telefony pracują pod przestarzałymi wersjami systemu. Zauważył to Google, który, według _ dobrze poinformowanych źródeł _, postanowił wyodrębnić z systemu niektóre jego elementy i udostępniać do pobrania jako dodatki.

Taka polityka odnośnie Google Androida ma zostać rozpoczęta w kolejnej wersji oprogramowania o kodowej nazwie _ Froyo _ i być kontynuowana u jej następców (_ Gingerbread _). Co taka polityka da klientom?

Otóż w przypadku pojawienia się aktualizacji dowolnego z elementów systemu, będą oni mogli w relatywnie krótkim czasie pobrać jego nową wersję i tym samym znacznie szybciej niż dotychczas dokonać aktualizacji swojego urządzenia.

Chociaż informacja ta nie została potwierdzona przez Google, to oprócz zalet - ma ona również wadę. Wszystko dlatego, że niektóre elementy systemu (z wyłączeniem np. kontaktów, przeglądarki czy klienta email) wciąż będą dostępne dopiero wraz z premierą kolejnej, "pełnej" wersji systemu operacyjnego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)