Założyciel Apple: Windows Phone jest ładniejszy i bardziej intuicyjny od Androida

Założyciel Apple: Windows Phone jest ładniejszy i bardziej intuicyjny od Androida

Założyciel Apple: Windows Phone jest ładniejszy i bardziej intuicyjny od Androida
Źródło zdjęć: © chip.pl
30.04.2012 14:47, aktualizacja: 30.04.2012 15:02

Steve Wozniak - człowiek, który wraz ze Stevem Jobsem zakładał Apple, wypowiedział się na temat intuicyjności i estetyki mobilnych systemów operacyjnych.

Steve Wozniak postanowił zabrać głos po tym jak zapoznał się z systemem Windows Phone. W rozmowie z autorką jego biografii - Giną Smith, wypowiadał się o systemie Microsoftu z najwyższym uznaniem. Nie mógł nachwalić się jego "piękna" i "wysokiej intuicyjności".

- _ Jestem lekko zszokowany. Wszystkie aplikacje wyglądają lepiej niż w Androidzie i iOSie. _ - Trzeba przyznać, że podobnymi wypowiedziami zadziwił dziennikarzy na całym świecie.

Oprócz wypowiedzi wychwalających Windows Phone: "używając go czuję się, jakbym obcował z przyjacielem, a nie narzędziem", "Android jest dużo mniej wygodny", "dla mnie nie ma w ogóle porównania Androida z WP", "nawet iOS jest nieco dziwniejszy w użytkowaniu" (dokładne tłumaczenie), pojawiła się także mniej pochlebna - "to co wstrzymuje rozwój Windows Phone, to deficyt aplikacji firm trzecich".

Szybko sprostował, że nadal jego ulubionym telefonem jest iPhone, ale - jako że nie ogranicza się do posiadania jednej słuchawki - Nokia Lumia 90. będzie kolejną, która na stałe zagości w jego kolekcji. Oprócz telefonu z WP na pokładzie, podczas przeprowadzania wywiadu miał przy sobie także Motorolę Droid Razr oraz dwa iPhone'y 4S. Ponadto przyznał się bez ogródek, że w sposób rotacyjny używa zawsze około dziesięciu smartfonów.

jg

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)