Programiści odwracają się od Windows Phone 7?

Programiści odwracają się od Windows Phone 7?

Programiści odwracają się od Windows Phone 7?
Źródło zdjęć: © heise-online.pl
14.05.2010 07:18, aktualizacja: 14.05.2010 09:13

Windows Phone 7 - najnowszy mobilny system operacyjny Microsoftu - jeszcze nie ukazał się na rynku, a już ma pod górkę. Już drugi ważny gracz, jeśli chodzi o aplikacje mobilne, zrezygnował z wsparcia dla tej platformy.

Dan Neary, wiceszef Skype-a dla regionu Azji i Pacyfiku, poinformował, że jego firma nie planuje stworzenia komunikatora Skype dla _ Windows Phone 7 _. Jednak bliższe informacje na temat takiej decyzji nie zostały podane.

Jednocześnie Skype poinformował, że jego sztandarowa aplikacja wciąż będzie rozwijana m.in. dla dwóch największych konkurencyjnych platform, czyli Androida oraz iPhone'a/iPada.

Warto zauważyć, że to kolejny poważny cios dla _ Windows Phone 7 _ ze strony programistów. Zwłaszcza po marcowej decyzji _ Fundacji Mozilla _ o zaprzestaniu prac nad przeglądarką _ Firefox _ dla mobilnych okienek.

Przypomnijmy, że Windows Mobile jest drugim z sześciu najważniejszych mobilnych systemów operacyjnych (obok Symbiana, BlackBerry OS, iPhone'a OS, Linuksa oraz Androida), który poprzedni rok zakończył wyraźnym spadkiem udziałów w rynku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)