CyanogenMod popularniejszy od Windows Phone i Blackberry? Dobre!

CyanogenMod popularniejszy od Windows Phone i Blackberry? Dobre!11.08.2015 13:32
CyanogenMod popularniejszy od Windows Phone i Blackberry? Dobre!
Źródło zdjęć: © chip.pl

Android i iOS od lat zajmują dwa pierwsze miejsca na podium, jeśli chodzi o popularność mobilnych systemów operacyjnych. A co z miejscem numer 3? Kiedyś należało do Blackberry, obecnie uważa się, że stoi tam dumnie firma Microsoft, tymczasem...

...twórcy, jak się okazuje - bardzo popularnego ROM-u, CyanogenMod (modyfikacja Androida) twierdzą, że CyanogenMod używany jest obecnie przez ponad 5. milionów użytkowników na całym świecie. Twierdzą też, że taka liczba użytkowników daje im zaszczytne, trzecie miejsce, jeśli chodzi o popularność mobilnych systemów operacyjnych.

Nie do końca możemy zgodzić się z tym stwierdzeniem. Po szybkiej lekturze sprawozdań finansowych Microsoftu z ostatnich pięciu kwartałów, wynika, że firma sprzedała 42,5 miliona Lumii. Jeśli dodamy do tego telefony z Windows Phone, które Lumią nie są i urządzenia, na których działają systemy Blackberry, to... twórcy CyanogenMod muszą zejść na ziemię. Niemniej jednak 5. milionów użytkowników jest i tak bardzo dobrym wynikiem.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Z Windows 7 na Windows 10... niechętnie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)