Z Navmax na wyjazd, na święta, na zawsze

Z Navmax na wyjazd, na święta, na zawsze

Z Navmax na wyjazd, na święta, na zawsze
29.03.2012 12:31, aktualizacja: 29.03.2012 13:57

Nawigacja z mapami wgranymi na telefon jest idealna do tego aby bezpiecznie poruszać się po drogach podczas świątecznego wyjazdu. Słaby zasięg komórki czy wolny transfer danych nie są problemem gdy na smartfonie lub tablecie wgrany jest Navmax®. Do tego usługa Navmax Traffic Control dostępna on-line 24h/dobę informuje Użytkownika nawet co 2 minuty o sytuacji na drodze w mieście oraz na trasie wyjazdów. Możliwości bezpłatnego testu nawigacji ON BOARD przed dłuższymi wyjazdami wakacyjnymi wprost nie można przegapić. Pobierajcie i bądźcie dzięki temu o krok bliżej celu!

Obraz
Obraz

Navmax to polska aplikacja nawigacyjna typu „turn by turn”. (tzn. manewr po manewrze), która swoją oficjalną premierę miała w styczniu tego roku. Mapy zainstalowane na smartfonie czy tablecie doskonale sprawdzają się podczas wyjazdów wakacyjnych czy służbowych gdyż do samej nawigacji Navmax nie potrzebuje sieci GSM. W aktualnej wersji Navmax wgrano wszystkie mapy i plany miast Polski z punktami adresowymi dzięki czemu kierowca może dotrzeć szybciej i wygodniej do celu podróży.

Navmaxa do bezpłatnego testu trwającego aż 3. dni można pobrać ze Google Play lub ze strony producenta do czego serdecznie zachęcamy.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Navmax jako pierwsza z polskich nawigacji ON BOARD daje użytkownikom możliwość przetestowania jej z pełną funkcjonalnością zarówno off-line jak i serwisów on-line przez tak długi czas. To sugeruje, że producenci nawigacji liczą na długą współpracę z Użytkownikami nastawioną na zadowolenie z jakości usług.

W połączeniu z usługami dostarczanymi w czasie rzeczywistym (tzw. on-line) Mobilna Platforma Nawigacyjna w pełni wykorzystuje to co zespół Navmax przygotował dla swoich Użytkowników. Aktualny serwis pogodowy, kursy walut i komunikator ułatwiający odnalezienie znajomych to przydatne serwisy mobilne. Najatrakcyjniejszym z serwisów dla kierowcy jest Navmax Traffic Control, który od aktualnej wersji 3.4 o 30. lepiej oszczędza czas i paliwo. Nawigacja umożliwia w szybki sposób włączenie i wyłączenie omijania korków. Tak więc to kierowca decyduje o poziomie zaufania do serwisu i cały czas ma możliwość kontrolowania sytuacji podczas jazdy aby w najdogodniejszym dla siebie momencie ominąć zator na drodze.

Obecnie Navmax działa na systemach Android oraz Windows Mobile. Dzięki temu użytkownicy smartfonów oraz wszystkich tabletów z systemem Android mogą korzystać z nawigacji off-line. Zespół programistów Navmax pracuje już nad kolejnymi odsłonami swoich prac. Na kwiecień 201. roku zaplanowana jest premiera Mobilnej Platformy Nawigacyjnej na systemy Apple’a (iOS na wszystkie iPhone’y i iPady), a jeszcze przed wakacjami użytkownicy smartfonów Samsung będą mogli przetestować Navmaxa, jak zwykle bezpłatnie, na systemie operacyjnym Bada 2.0.

Ciekawym, bo praktycznie nie znanym w Polsce, atutem tej aplikacji jest możliwość współpracy z dwoma systemami nawigacji satelitarnej GPS [Global Positioning System] oraz Glonass [rosyjski system nawigacyjny]. System GPS znają zapewne wszyscy, jednak nie każdy wie, że niedawno także rosyjski Glonass osiągnął ponownie pełny światowy zasięg stając się tym samym potencjalną przeciwwagą dla GPS. Navmax podczas startu aplikacji sprawdza, który z sygnałów satelitarnych jest w danej chwili oraz danym miejscu najlepszy i na tej podstawie wybiera, który system będzie prowadził kierowcę podczas wyjazdu. Jest to możliwe na wszystkich urządzeniach, które obsługują obydwa systemy satelitarne, a jest już ich na rynku polskim kilka. Pisaliśmy o tym więcej w innym artykule na wp.pl

Źródło artykułu:Artykuł sponsorowany
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie