7 dni na zwrot treści z App Store. Tylko na Tajwanie

7 dni na zwrot treści z App Store. Tylko na Tajwanie

7 dni na zwrot treści z App Store. Tylko na Tajwanie
19.07.2011 12:28

Pod wpływem żądań tajwańskiego rządu Apple zmienił zapisy regulaminu sklepu App Store dla tamtejszych klientów. Od teraz mają oni 7 dni na zwrot zakupionych w sklepie treści

W czerwcu tajwański rząd zwrócił się do Apple z żądaniem zmiany regulaminu Apple na zgodny z tamtejszym prawem. Według niego, klient ma 7 dni na oddanie zakupionego towaru i otrzymanie z tego tytułu pełnego zwrotu jego wartości.

Oprócz żądania, rząd poinformował również, że za niezastosowanie się do tamtejszego prawa firmie z Cupertino może grozić kara w wysokości 1,5 mln NT$ (około 5. tys. dolarów amerykańskich).

Ostatecznie Apple ugiął się pod żądaniami rządu tajwańskiego i wprowadził postulowane przez niego zmiany. Tajwańscy użytkownicy App Store mają zatem 7 dni na zwrot zakupionych tam treści.

Z kolei Google nie ugiął się przed podobnymi żądaniami po pierwszej rundzie rozmów, czego efektem było ukaranie go grzywną w wysokości 1 mln NT$ (około 3. tys. dolarów amerykańskich). Spółce przysługiwało prawo odwołania się od tej decyzji, z czego skorzystała.

Jednocześnie gigant z Mountain View otrzymał kolejne dwa tygodnie na dostosowanie zapisów regulaminu Android Market do tajwańskiego prawa. Jednak według aktualnego stanowiska firmy, obecnie nie planuje ona zmian regulaminu dla swojego sklepu dla mieszkańców Tajwanu. Obecnie klienci Android Market mają 15 minut na zwrot zakupionych w nim treści.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)