Z komputera wprost na Androida

Z komputera wprost na Androida

Z komputera wprost na Androida
13.08.2010 10:14, aktualizacja: 13.08.2010 10:56

Google udostępnił wtyczkę do swojej przeglądarki internetowej - Chrome - która pozwala za pomocą jednego przycisku na przesłanie danych z komputera wprost na telefon komórkowy pracujący pod kontrolą systemu Android.

Wtyczka _ Chrome to Phone _ pozwala na przesłanie wprost do telefonu aktualnie przeglądaną stronę internetową i natychmiastowe otwarcie jej w przeglądarce systemowej. Przesłanie mapy z wyznaczoną trasą pozwoli na natychmiastowe uruchomienie nawigacji i zaprowadzenie użytkownika do zaznaczonych na mapie punktów.

Wśród przesyłanych danych mogą się znaleźć również materiały wideo z serwisu YouTube oraz zaznaczone w oknie przeglądarki numery telefonów. W tym drugim przypadku na telefonie od razu pokaże się klawiatura numeryczna z wpisanym już numerem telefonu, gotowym do natychmiastowego wybrania przez użytkownika.

Wtyczka dostępna jest jedynie dla przeglądarki Chrome i aby z niej skorzystać należy posiadać telefon pracujący pod kontrolą systemu Google Android w wersji 2.2 (Froyo).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)