Wydarzenie roku w grafice komputerowej - już za miesiąc

Wydarzenie roku w grafice komputerowej - już za miesiąc
Źródło zdjęć: © IDG

25.07.2008 12:01, aktual.: 25.07.2008 13:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dokładnie za miesiąc w kalifornijskim San Jose rozpocznie się impreza NVISION 08, organizowana przez Nvidię konferencja dla twórców i entuzjastów grafiki komputerowej. NVISION potrwa trzy dni - od 25 do 27 sierpnia - i, zgodnie z zapowiedziami organizatora, skupi co najmniej kilkanaście tysięcy gości, w tym projektantów, inżynierów, graczy komputerowych, twórców filmowych i artystów.

Program konferencji przewiduje liczne sesje, wystąpienia i warsztaty prowadzone przez przedstawicieli Nvidii. Dotyczyć one będą najnowszych technologii obliczeń wizualnych ( m.in.: jak podwoić wydajność obliczeń graficznych bez kupowania nowego sprzętu, rola GPU świecie nowoczesnych obliczeń, technologia CUDA, OpenGL i inne ). Wykładom będzie towarzyszyć wystawa najnowszych dokonań w zakresie grafiki komputerowej oraz kino HD, gdzie będzie można oglądać praktyczne zastosowania i osiągnięcia w zakresie grafiki komputerowej w formie pokazów filmowych. W trakcie imprezy odbędzie się również finał cyklu zawodów dla graczy komputerowych - Electronic Sports World Cup 200. ( o nagrody o wartości ponad 250 tys. USD ma rywalizować 800 finalistów z 53 krajów ).

Obraz
© Kadr z filmu "Kosmiczna przygoda" (fot. IDG)

Co ciekawe, w konferencji wezmą udział znane postacie świata nauki i filmu. W trakcie imprezy odbędzie się pokaz specjalny animowanego filmu 3D "Fly Me to the Moon" ( "Kosmiczna przygoda" ) - projekcję ma rozpocząć wystąpienie Buzza Aldrina, amerykańskiego astronauty, członka załogi Apollo 11, który wystąpił w filmie w niewielkiej roli, grając samego siebie. Na NVISION 08 pojawi się też aktorka Tricia Helfer, znana z roli w serialu SF Battlestar Galactica.

Kluczowymi sponsorami konferencji są takie firmy jak Christie Digital Systems, EVGA, HP, Microsoft oraz PNY Technologies. Wśród pozostałych sponsorów znalazło się wiele znanych firm z sektora obliczeń wizualnych i szeroko pojętej branży IT, chociażby Adobe, Autodesk, Asus, MSI, Gigabyte, Palit Multimedia, Softimage, Thermaltake, ViewSonic i Zotac.

Więcej informacji o NVISION 08 - http://www.nvision2008.com/

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)