29 lipca oficjalnie wchodzi Windows 10 - jako darmowa aktualizacja

29 lipca oficjalnie wchodzi Windows 10 - jako darmowa aktualizacja

29 lipca oficjalnie wchodzi Windows 10 - jako darmowa aktualizacja
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
01.06.2015 10:23, aktualizacja: 01.06.2015 10:48

Microsoft ogłosił, że 29 lipca br. Windows 10 będzie dostępny w 190 krajach. System dostępny bezpłatnie dla użytkowników Windows 7 i Windows 8.1 jako bezpłatna aktualizacja.

Wraca Menu Start
Windows 1. przywraca Menu Start, które użytkownicy znają i kochają. Pozwala im również wyszukiwać pliki, przypięte aplikacje oraz „ulubione”. Windows 10 błyskawicznie się uruchamia, wznawia działanie oraz umożliwia dłuższą niż kiedykolwiek pracę na baterii. System zawiera także oprogramowanie Windows Defender, który za darmo chroni przed szkodliwym oprogramowaniem oraz zapewnia darmowe aktualizacje przez cały cykl wsparcia urządzenia. Zoptymalizowana pod kątem korzystania za pomocą klawiatury i dotyku, aktualizacja została zaprojektowana tak, aby była kompatybilna z urządzeniami i aplikacjami.

System osobisty

Windows 1. adaptuje się do użytkownika, aby pozwolić mu na jak najbardziej osobiste doświadczenie. Cortana, w pełni cyfrowy asystent, pomaga użytkownikom wykonywać zadania na wszystkich posiadanych urządzeniach. Uczy się ona indywidualnych preferencji użytkownika, aby sugerować rozwiązania, zapewnić szybki dostęp do informacji i ważnych przypomnień poprzez głos lub tekst. Windows Hello wita natomiast użytkowników po imieniu i pozwala im zalogować się na komputerze bez konieczności podawania hasła – daje też natychmiastowy i bezpieczniejszy dostęp do urządzeń z Windows 10 poprzez biometryczne uwierzytelnienie. Windows 10 umożliwia również interakcje z urządzeniem przy pomocy tradycyjnej myszy i klawiatury, lub bardziej naturalnymi metodami jak głos, pismo czy gest.

Większa produktywność

Microsoft Edge, nowa przeglądarka, oferuje wbudowane opcje pisania, udostępniania i tryb czytania. Integracja z Cortaną sprawia, że Microsoft Edge szybko dostarcza wyniki wyszukiwania i treści bazujące na indywidualnych preferencjach i zainteresowaniach użytkownika.

Zaprojektowany od podstaw na potrzeby nowego Windows, Office pozwala użytkownikom tworzyć i edytować dokumenty Word, dodawać komentarze na slajdach w czasie rzeczywistym przy pomocy opcji pisania, lub przedstawiać prezentacje PowerPoint oraz tworzyć lub aktualizować arkusze kalkulacyjne bez użycia klawiatury lub myszy - wszystko dzięki nowym przyciskom w Excelu zaprojektowanym z myślą o obsłudze dotykowej.

Praca na wielu urządzeniach

Nowy Windows pozwala na spójną pracę na wielu urządzeniach. Continuum umożliwia wygodne przełączanie z tabletu na komputer PC i na odwrót –. ta funkcja będzie dostępna również dla telefonów z systemem Windows. Xbox na Windows 10 dostarcza obszerną platformę Xbox Live zarówno dla komputerów, jak i tabletów. Użytkownicy mogą komunikować się ze swoimi znajomymi za pośrednictwem komputerów z Windows 10 oraz konsol Xbox One podczas gry w dowolną grę na PC, oraz dzielić się treściami z wykorzystaniem Game DVR. Użytkownicy mogą również streamować rozgrywki na ich komputery i tablety bezpośrednio z konsol Xbox One.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)