Wszyscy chcą być jak iPhone

Wszyscy chcą być jak iPhone

Wszyscy chcą być jak iPhone
18.02.2009 15:30, aktualizacja: 18.02.2009 16:14

Firma Apple, producent telefonu iPhone, była wielkim
nieobecnym tegorocznych targów Mobile World Congress 2009 w Barcelonie

Firma Apple, producent telefonu iPhone, była wielkim nieobecnym tegorocznych targów Mobile World Congress 2009 w Barcelonie – donoszą dziennikarze. Zdaniem Marguerite Reardon z CNET prawie wszyscy producenci telefonów komórkowych chcą wzorować się na najnowszym aparacie Steve’a Jobsa i jego zespołu.

App Store i wiadomości na temat aplikacji dla iPhone’ów stały się jednym z głównych punktów wystąpienia Walta Mossberga z „The Wall Street Journal” - donosi Reardon. Telefonem Apple zainteresowany jest także Microsoft, który chce udostępnić własny App Store dla telefonów z zainstalowanym systemem Windows Mobile 6.5.

Również podczas dyskusji panelowej szefów z AT&T, Nokii i Microsoftu jednym głównych z tematów był iPhone. Dyskutujący zgodzili się, że brak możliwości udostępniania aplikacji dla aparatów Apple poza App Store na dłuższą metę jest złym rozwiązaniem. Steve Ballmer, szef Microsoftu powiedział: „_ Zgadzam się, że żadna pojedyncza firma nie może sama produkować całego software’u i hardware’u ”. Z kolei szef firmy AT&T, Ralph De la Vega, powiedział, że mimo wszystkich wad „ 99,5 procent producentów próbuje skopiować iPhone’a _”.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)