Nowy iPhone już jest!

Nowy iPhone już jest!
Źródło zdjęć: © athem.ch

30.01.2009 12:41, aktual.: 30.01.2009 12:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowy firmware dla iPhone'a prócz wielu poprawek zawiera jeszcze
coś. Zapowiedź nowego iPhone’a!

Nowy firmware dla iPhone'a prócz wielu poprawek zawiera jeszcze coś. Ciekawscy, którzy zabrakli się za przeglądanie pakietu znaleźli coś ciekawego. Zapowiedź nowego iPhone’a!

Wszystkie urządzenia Apple potrafiące połączyć się z internetem, w tym telefon iPhone posiadają swój znak rozpoznawczy który definiuje urządzenie i jego wersję, dla przykładu obecna linia MacBooków Pro identyfikuje się jako MacBookPro 5.1, iPhone 3G to iPhone1.2. Ten identyfikator sprawdzają przede wszyskim wszelkiej maści instalery oraz oprogramowanie AppleSoftwareUpdate, by wybrać uaktualnienia dla danego sprzętu, użytkownik nie musi nawet wiedzieć jaki ma procesor, kartę graficzną itp. by pobrać lub uruchomić uaktualnienia

A w firmware 2.2.1 dla iPhone’a pojawił się wpis:

Obraz

Warto zaznaczyć, że różnica między identyfikatorem iPhone’a 2G a 3G to pierwsza pozycja po przecinku. Pierwszy z nich to iPhone1.1, drugi iPhone 1.2. Wpis w firmware wróży spora zmianę. Spekulacje na ten temat są różne. Od wprowadzenie dwurdzeniowych procesorów Intel Atom N330 i nowych chipów odsługujących operacje graficzne, po możliwość łączenia się z sieciami WiMAX.

Oczekiwania może odrobinę ostudzić informacja, że w wypadku iPoda touch zmiana identyfikatora z iPod1.1 na iPod2.1 nie pociągnęła za sobą jakiś rewolucyjnych zmian. Szybszy procesor, głośnik i przyciski regulacji głośności. To w zasadzie wszystko.

Jednak pojawienie się nowego identyfikatora sprzętu oznacza, że w laboratoriach Apple pracują już pierwsze prototypy, które za kilka miesięcy mogą ujrzeć światło dzienne.

Kupić teraz iPhone’a czy nie kupić… Oto jest pytanie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)