Windows Phone podwoił swój udział na rynku, ale...

Windows Phone podwoił swój udział na rynku, ale...

Windows Phone podwoił swój udział na rynku, ale...
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
14.05.2013 15:00

Według badań Gartnera, obejmujących pierwszy kwartał bieżącego roku, smartfonami rządzą Android i Samsung. Bezapelacyjnie.

Jeżeli wierzyć badaniom Gartnera, rynek telefonów komórkowych wzrósł bardzo nieznacznie, bo raptem o 0,7 procent w porównaniu do analogicznego kwartału w ubiegłym roku. Oznacza to, że sprzedano 42. milionów urządzeń. Niesamowicie wzrósł za to rynek smartfonów, aż o 63 miliony, co oznacza, że połowa sprzedanych „komórek” w bieżącym roku to smartfony.

  1. procent ze sprzedanych smartfonów posiadało system Android (skok o 20 procent, w porównaniu do sytuacji sprzed roku). iOS, z powodu coraz mniejszego współczynnika wzrostu, odpowiadał za „tylko” 18 procent. Udział BlackBerry spadł o połowę, zaś udział Windows Phone’a wzrósł dwukrotnie. Niestety, dla Microsoftu oznacza to, że obecnie raptem 3 procent smartfonów na rynku ma system Windows Phone.

Jeżeli chodzi o producentów, niekwestionowanym królem jest Samsung. Udało mu się sprzedać w tym kwartale około stu milionów telefonów, co przekłada się na 31-procentowy udział na rynku. Na drugim miejscu jest Nokia, z 6. milionami telefonów (spadek o 20 milionów w porównaniu z ubiegłym rokiem). Apple jest na trzecim miejscu, odpowiadając za 9 procent rynku „komórek” (wzrost o 1,2 procent).

Najszybciej rosnącym rynkiem jest Azja, największym zaś Chiny.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Android 5.0 będzie zoptymalizowany pod laptopy"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)