W końcu! Skype także w przeglądarce internetowej

W końcu! Skype także w przeglądarce internetowej

W końcu! Skype także w przeglądarce internetowej
Źródło zdjęć: © chip.pl
17.11.2014 09:49, aktualizacja: 17.11.2014 10:00

To było tylko kwestią czasu. W obliczu rosnącej popularności Messengera i pojawienia się nowych graczy na rynku, takich jak WhatsApp, Hangouts czy Viber, niedościgniony kiedyś król komunikacji musiał udostępnić swoim użytkownikom bardziej przystępną formę.

Skype for Web będzie najprostszą, bo niewymagającą pobierania żadnych aplikacji i wtyczek drogą do wykonywania połączeń głosowych i wideorozmów. Przyda się z pewnością osobom, które w pewnych okolicznościach nie mogą instalować oprogramowania na komputerach lub też są zbyt ograniczone czasowo, by ściągać odpowiednie aplikacje.

Skype for Web wkroczył dopiero w fazę beta i jest dostępny tylko dla wybranych osób. Konieczne jest także zainstalowanie plug-ina. Microsoft pracuje jednak, by w oficjalnej wersji nie było to wymagane (będzie to możliwe dzięki WebRTC).

Usługa będzie dostępna bezpośrednio z poziomu następujących przeglądarek: Internet Explorer, Chrome, Firefox i Safari. By rozpocząć korzystanie wystarczy zalogować się na skype.com.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Ogień i woda tworzą piękną grafikę?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)