Skype

Skype
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

09.05.2012 13:52, aktual.: 09.05.2012 14:07

Skype to mobilna wersja popularnego komunikatora, pozwalającego utrzymywać kontakt z ludźmi z całego świata. Aplikacja umożliwia prowadzenie bezpłatnych rozmów głosowych...

Skype to mobilna wersja popularnego komunikatora, pozwalającego utrzymywać kontakt z ludźmi z całego świata. Aplikacja umożliwia prowadzenie bezpłatnych rozmów głosowych i wideokonferencji ze wszystkimi użytkownikami Skype'a, niezależnie od tego, czy korzystają z systemów Android, iOS, Mac OS i Windows, a także wysyłanie wiadomości tekstowych.

Mobilna wersja Skype’a pozwala prowadzić darmowe rozmowy głosowe i rozmowy wideo między użytkownikami aplikacji zarówno przez WiFi, jak i 3G. Poza tym umożliwia wykonywanie tanich połączeń telefonicznych (także na telefony stacjonarne) i wysyłanie SMS-ów na smartfony z systemem Android. Wówczas konieczne jest jednak zasilenie wewnętrznego konta Skype odpowiednią sumą pieniędzy.

Ponadto Skype może służyć za platformę do wymiany zdjęć, filmów i innych plików między osobami z listy kontaktów. Z technicznego punktu widzenia aplikacji nie można wiele zarzucić. Podczas rozmów z innymi użytkownikami Skype'a dźwięk utrzymuje wysoką jakość, choć należy pamiętać, że przy niestabilnym połączeniu (dotyczy to zwłaszcza sieci 3G) mogą zaistnieć pewne przerwy i zakłócenia.

Uwaga: ze względu na ograniczenia systemu Android, na urządzeniach mobilnych działających na systemie Android 2.2 można korzystać tylko z tylnej kamery. Ograniczenie to nie obowiązuje dopiero w przypadku smartfonów z systemem w wersji 2.3 lub nowszej. Wówczas prawidłowo działa również kamera przednia. Sama aplikacja jest dostępna do pobrania za darmo.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)