Skype

Skype09.05.2012 13:52
Skype
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta

Skype to mobilna wersja popularnego komunikatora, pozwalającego utrzymywać kontakt z ludźmi z całego świata. Aplikacja umożliwia prowadzenie bezpłatnych rozmów głosowych...

Skype to mobilna wersja popularnego komunikatora, pozwalającego utrzymywać kontakt z ludźmi z całego świata. Aplikacja umożliwia prowadzenie bezpłatnych rozmów głosowych i wideokonferencji ze wszystkimi użytkownikami Skype'a, niezależnie od tego, czy korzystają z systemów Android, iOS, Mac OS i Windows, a także wysyłanie wiadomości tekstowych.

Mobilna wersja Skype’a pozwala prowadzić darmowe rozmowy głosowe i rozmowy wideo między użytkownikami aplikacji zarówno przez WiFi, jak i 3G. Poza tym umożliwia wykonywanie tanich połączeń telefonicznych (także na telefony stacjonarne) i wysyłanie SMS-ów na smartfony z systemem Android. Wówczas konieczne jest jednak zasilenie wewnętrznego konta Skype odpowiednią sumą pieniędzy.

Ponadto Skype może służyć za platformę do wymiany zdjęć, filmów i innych plików między osobami z listy kontaktów. Z technicznego punktu widzenia aplikacji nie można wiele zarzucić. Podczas rozmów z innymi użytkownikami Skype'a dźwięk utrzymuje wysoką jakość, choć należy pamiętać, że przy niestabilnym połączeniu (dotyczy to zwłaszcza sieci 3G) mogą zaistnieć pewne przerwy i zakłócenia.

Uwaga: ze względu na ograniczenia systemu Android, na urządzeniach mobilnych działających na systemie Android 2.2 można korzystać tylko z tylnej kamery. Ograniczenie to nie obowiązuje dopiero w przypadku smartfonów z systemem w wersji 2.3 lub nowszej. Wówczas prawidłowo działa również kamera przednia. Sama aplikacja jest dostępna do pobrania za darmo.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)