Nowe narzędzia w przeglądarce Mozilla

Nowe narzędzia w przeglądarce Mozilla
Źródło zdjęć: © WP.PL

17.08.2011 11:01, aktual.: 17.08.2011 13:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mozilla wydała dziś nową wersję przeglądarki Firefox na platformy Windows, Mac i Linux. Wydanie to zawiera nowe, usprawnione narzędzia, dzięki którym rozwijanie Sieci jest szybsze i łatwiejsze.

Nowe menu Firefoksa –. „Deweloper Sieci“ zapewnia łatwy dostęp do narzędzi pomagającym deweloperom budować i debugować strony internetowe bezpośrednio w przeglądarce. Deweloperzy skorzystają na narzędziu Scratchpad, które ułatwia szybkie wprowadzanie, wykonywanie, testowanie i dopracowywanie wstawek JavaScriptu w Firefoksie, bez konieczności pracy w jedno liniowej konsoli. Konsola Webowa została usprawniona dzięki funkcji auto-complete oraz wprowadzeniu opcji dostosowania lokalizacji konsoli, co pozwala deweloperowi zaoszczędzić czas.

Dzięki wsparciu dla dodatkowych API w Firefoksie, deweloperzy mogą tworzyć bogate i ciekawe aplikacje sieciowe. Nowe API Window.matchMedia pomaga deweloperom optymalizować ich strony i aplikacje internetowe na wielu różnych urządzeniach i platformach. Prekonfigurowane WebSockets oraz wydarzenia wysyłane przez serwer API przyspieszają komunikację między Firefoksem a serwerami sieciowymi. Ułatwia to deweloperom budowanie bardziej responsywnych i interaktywnych aplikacji komunikujących się w czasie rzeczywistym i internetowych gier w technologii HTML5.

Obraz
© (fot. Mozilla)

Użytkownicy funkcji Panorama skorzystają na szybszym czasie startu, ponieważ grupy zakładek są teraz wczytywane tylko wtedy, kiedy użytkownik je wybierze. Dodatkowo Inteligentny Pasek Adresu podświetla nazwę domeny strony, a fragment z tożsamością jest bardziej wyrazisty, aby łatwiej można było zorientować się, gdzie w Sieci się znajdujemy.

Aby uzyskać najnowszą wersję Firefoksa na platformy Windows, Mac lub Linux wybierz polecenie „Sprawdź aktualizacje“. w menu „O programie Firefox“ lub poczekaj na prośbę o zezwolenie na automatyczną aktualizację.

Źródło: Mozilla

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)