BitTorrent Torque - torrenty w przeglądarce

BitTorrent Torque - torrenty w przeglądarce
Źródło zdjęć: © chip.pl

09.07.2012 10:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już niepotrzebny jest klient do pobierania plików z sieci BitTorrent. Od teraz można pobierać je bezpośrednio w przeglądarce.

Do tej pory, żeby skutecznie pobierać pliki z sieci BitTorrent, potrzebny był do tego jeden z klientów tej sieci, co dla mniej obeznanych internautów mogło stanowić problem. Teraz wystarczy już tylko przeglądarka internetowa oraz nowy projekt BitTorrent Torque, który właśnie trafia w ręce użytkowników w wersji alpha. Projekt ten wykorzystuje nowe biblioteki Btapp.js i pozwala programistom na tworzenie szerokiej gamy aplikacji do dzielenia się plikami przez przeglądarki internetowe.

Chociaż samo pobieranie torrentów przez przeglądarki nie jest nowością, bo Opera wprowadziła taką funkcję niespełna 5 lat temu, a do innych przeglądarek są odpowiednie wtyczki, to BitTorrent poszedł o krok dalej.

W tej chwili dostępne są dwie aplikacje, oparte na Torque. Jedna z nich to rozszerzenie do przeglądarki Chrome, które pozwala użytkownikom pobierać pliki torrent, tak jakby były normalnymi plikami.

Drugie narzędzie o nazwie Paddle Over to witryna internetowa, poprzez którą użytkownicy mogą z łatwością dzielić się plikami z innymi użytkownikami, przez jakąkolwiek przeglądarkę. Dzielić się plikami można z wybraną, konkretną osobą lub też z wieloma osobami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)