Universal: nie będzie muzyki bez DRM?

11.06.2007 13:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W miniony weekend w Sieci pojawiły się plotki, jakoby koncern Universal Music Group zamierzał pójść w ślady wytwórni EMI i zezwolić na dystrybuowanie w Internecie swoich nagrań bez zabezpieczeń DRM. Niestety, przedstawiciele firmy dementują te pogłoski.

Peter LoFrumento, wiceprezes Universal Music Group oświadczył dziennikarzom serwisu http://Pocket-lint.co.uk , iż informacje te nie mają żadnego potwierdzenia w faktach - z jego słów wynika, że firma nie planuje na razie wprowadzania do dystrybucji swoich nagrań w postaci plików niezabezpieczonych systemem DRM. Wedle plotek, UMG miała prowadzić negocjacje w tej sprawie z Apple ( właścicielem sklepu muzycznego iTunes ).

Informacje te wydawały się prawdopodobne, ponieważ Apple dystrybuuje już muzykę bez zabezpieczeń - pochodzi ona z katalogu wytwórni fonograficznej EMI. Co więcej, Steve Jobs, szef koncernu, zapowiadał, iż zamierza rozmawiać w tej sprawie z przedstawicielami innych koncernów muzycznych.

Przypomnijmy: na początku czerwca apple'owski serwis iTunes Plus rozpoczął sprzedaż plików muzycznych niechronionych mechanizmami DRM. Są one droższe od oferowanych dotychczas w iTunes utworów - muzyka bez zabezpieczeń kosztuje 1,29 USD za piosenkę ( czyli o 30 centów więcej niż piosenki z DRM ). Więcej informacji na ten temat znaleźć można w tekście "Apple sprzedaje muzykę bez DRM" - http://www.pcworld.pl/news/112294.html.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)