Umarł WGA, niech żyje WAT!

Umarł WGA, niech żyje WAT!
Źródło zdjęć: © Windows

08.05.2009 11:30, aktual.: 08.05.2009 13:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mechanizm Windows Genuine Advantage począwszy od najnowszej odsłony systemu Microsoftu nazywać się będzie Windows Activation Technologies. Nazwę programu weryfikującego legalność posiadanej kopii Windows zmieniono, by użytkownicy mogli lepiej zrozumieć istotę aktywacji produktu.

Alex Kochis, szef dział Microsoft Genuine Windows, uważa, że nowa nazwa jest bardziej precyzyjna oraz poprawna z technicznego punktu widzenia. Mianem WAT będzie też określany antypiracki system w Viście. Stary WGA w Windows XP będzie funkcjonował bez zmian (nie licząc oczywiście koniecznych aktualizacji i poprawek) aż do końca "cyklu życiowego" tego systemu w 201. r.
W WAT w porównaniu z poprzednią wersją mechanizmu zaszły pewne zmiany. Np. w czasie logowania do nieaktywowanej wersji Windows 7 użytkownik będzie mógł od razu kliknąć przycisk "Aktywuj później" by przejść do systemu (obecnie musi on odczekać 1. sekund).
Windows Genuine Advantage bywał w przeszłości obiektem krytyki - wielu użytkownikom nie podobał się sposób jego działania ( m.in. błędne identyfikowanie legalnej kopii Windows jako "pirata" bądź tzw. tryb ograniczonej funkcjonalności, który zresztą został przez producenta poprawiony zarówno w XP jak i Viście ).

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (409)