Tytoniowy biznes w internecie

Tytoniowy biznes w internecie

Tytoniowy biznes w internecie
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
12.07.2010 10:30, aktualizacja: 12.07.2010 10:43

Tytoń do palenia bez akcyzy, oferowany w internecie jako "wyrób kolekcjonerski", jest ponad dwa razy tańszy od sklepowego i cieszy się olbrzymim wzięciem - ujawnia "Dziennik Polski"

Każdy z anonsów na aukcjach opatrzony jest adnotacją: "Aukcja ma charakter kolekcjonerski". Ma to sugerować, że oferta skierowana jest do zbieraczy. Niektóre oferty kończą się już po kilku godzinach z powodu wykupienia towaru.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

Skarb państwa traci kilkadziesiąt tysięcy złotych na każdej, takiej "kolekcjonerskiej" tonie tytoniu Sprzedawcy na aukcjach internetowych potrafią upłynnić 10. kilogramów w jedną noc i zarobić na tym na czysto 10 tys. zł.

Oferujący nielegalny towar narażają się na ranne odwiedziny antyterrorystów, celników i urzędu skarbowego. To samo grozi ich klientom - "kolekcjonerom", używającym nielegalnego tytoniu do robienia skrętów.

Nabywców kusi cena. Legalny tytoń do palenia kosztuje w sklepach, tradycyjnych i internetowych, ok. 260 zł za kilogram. Ponad 80 proc. tej kwoty stanowią podatki: akcyzowy i VAT - kończy "Dziennik Polski".

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)