Nowym podatkiem w Internautów - efekt kryzysu

Nowym podatkiem w Internautów - efekt kryzysu

31.12.2008 11:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Coraz trudniejsza sytuacja finansowa na świecie skłoniła włodarzy Nowego Jorku nie tylko do cięć wydatków, ale także do wprowadzenia nowego podatku. Został on już okrzyknięty iPodatkiem – czytamy w Dzienniki Internautów.

*Coraz trudniejsza sytuacja finansowa na świecie skłoniła włodarzy Nowego Jorku nie tylko do cięć wydatków, ale także do wprowadzenia nowego podatku. Został on już okrzyknięty iPodatkiem - czytamy w Dzienniki Internautów. *

Mimo budżetu wynoszącego aż 12. miliardów dolarów (budżet stanu Nowy Jork, jest wyższy od budżetu Polski) mieszkańcy muszą się liczyć z nowymi obciążeniami fiskalnymi. Zostanie wprowadzonych 88 nowych opłat. Opodatkowane zostaną między innymi przejazdy taksówkami, piwo, wino ale co najważniejsze dla Internautów – pliki muzyczne i filmowe pobrane z Internetu.

Gubernator stanu David Paterson tłumaczy, iż w czasach kryzysu władze zmuszone są podejmować nadzwyczajne środki, a jednym z nich jest „iPod TAX”, jak potocznie nazwali go amerykanie, w nawiązaniu do produktu Apple.

Na osłodę internautom David Paterson postanowił także dodatkowo opodatkować dotacje dla szkół czy na rzecz służby zdrowia - podaje Dziennik Internautów.

Czy polskie władze zdecydują się na podobne kroki?

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)