Nowym podatkiem w Internautów - efekt kryzysu

Nowym podatkiem w Internautów - efekt kryzysu

Nowym podatkiem w Internautów - efekt kryzysu
31.12.2008 11:11

Coraz trudniejsza sytuacja finansowa na świecie skłoniła włodarzy Nowego Jorku nie tylko do cięć wydatków, ale także do wprowadzenia nowego podatku. Został on już okrzyknięty iPodatkiem – czytamy w Dzienniki Internautów.

*Coraz trudniejsza sytuacja finansowa na świecie skłoniła włodarzy Nowego Jorku nie tylko do cięć wydatków, ale także do wprowadzenia nowego podatku. Został on już okrzyknięty iPodatkiem - czytamy w Dzienniki Internautów. *

Mimo budżetu wynoszącego aż 12. miliardów dolarów (budżet stanu Nowy Jork, jest wyższy od budżetu Polski) mieszkańcy muszą się liczyć z nowymi obciążeniami fiskalnymi. Zostanie wprowadzonych 88 nowych opłat. Opodatkowane zostaną między innymi przejazdy taksówkami, piwo, wino ale co najważniejsze dla Internautów – pliki muzyczne i filmowe pobrane z Internetu.

Gubernator stanu David Paterson tłumaczy, iż w czasach kryzysu władze zmuszone są podejmować nadzwyczajne środki, a jednym z nich jest „iPod TAX”, jak potocznie nazwali go amerykanie, w nawiązaniu do produktu Apple.

Na osłodę internautom David Paterson postanowił także dodatkowo opodatkować dotacje dla szkół czy na rzecz służby zdrowia - podaje Dziennik Internautów.

Czy polskie władze zdecydują się na podobne kroki?

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)