"Tuning" Eee PC, czyli dodatkowe 16 GB flash i Bluetooth

05.12.2007 16:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niejaki Johnx z forum eeeuser.com pochwalił się w Sieci swoimi osiągnięciami w zakresie "tuningu" notebooka Eee PC. Udało mu się zwiększyć pojemność pamięci o dodatkowe 16 GB oraz wyposażyć go w moduł Bluetooth.

Warto przypomnieć, że nowe notebooki Asusa to niewielkie urządzenia, których główną zaletą jest ich atrakcyjna cena. Cieszą się one wielkim zainteresowaniem klientów, które przerosło nawet oczekiwania producenta. Jeżeli jesteś posiadaczem takiego komputera, być może zainteresuje cię pomysł na jego "tuning", którym na forum eeeuser.com podzielił się jeden z jego użytkowników o nicku Johnx. Po przeprowadzonych przez niego przeróbkach, jego sprzęt mógł się pochwalić dodatkowymi 16 gigabajtami pamięci flash oraz modułem Bluetooth.

Wydaje się, że aby tego dokonać, nie trzeba być wielkim fachowcem. Johnx po prostu podłączył do płyty głównej dwa dodatkowe porty USB wykorzystując w tym celu porty Mini PCI Express. Następnie skorzystał z przenośnej pamięci USB Corsair Flash Voyager 16GB oraz adaptera Microsoft Bluetooth Adapter ( musiał zdjąć z nich obudowy ). Co ważne, rozwiązanie takie pozwala w każdej chwili na bezproblemową zamianę zastosowanego pendrive'a na jego pojemniejszą wersję.

Więcej informacji oraz przydatnych zdjęć można znaleźć pod tym adresem. - http://forum.eeeuser.com/viewtopic.php?id=3982

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)