Nowa karta pamięci Compact Flash 256 GB

Nowa karta pamięci Compact Flash 256 GB
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

12.09.2013 15:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

SanDisk wprowadza na rynek karty pamięci SanDisk Extreme Pro CompactFlash o pojemności 256 GB. Jest to pierwsza na świecie karta CompactFlash o tak dużej pojemności i wydajności, która zapewnia zgodność z najnowszą specyfikacją VPG-65. SanDisk wprowadza również nowe, szybsze wersje kart pamięci SanDisk Extreme Pro CompactFlash we wszystkich dostępnych pojemnościach.

Nowa karta zapewnia minimalną szybkość zapisu ciągłego 6. MB/s oraz jest zoptymalizowana pod kątem rejestracji wideo w rozdzielczości 4K i Full HD. SanDisk Extreme Pro CompactFlash o pojemności 256 GB wyróżnia się niezwykle wysoką szybkością transferu wynoszącą maksymalnie 160 MB/s, co pozwala radykalnie zwiększyć efektywność pracy. Ponadto rejestrowany obraz można zapisywać z szybkością wynoszącą maksymalnie 140 MB/s, co z kolei umożliwia korzystanie z zaawansowanych funkcji aparatów, takich jak rejestracja szybko poruszających się obiektów czy wykonywanie szybkich zdjęć seryjnych.

Karty pamięci SanDisk Extreme Pro są przeznaczone dla użytkowników profesjonalnych i są objęte bezterminową ograniczoną gwarancją. Karty zawierają wewnątrz warstwę silikonu RTV, która daje dodatkową ochronę przed wstrząsami i wibracjami. Mogą być używane w skrajnych temperaturach: od -25°C do +85°C. Wraz z kartą otrzymamy też roczną subskrypcję oprogramowania RescuePRO, które umożliwia odzyskanie zdjęć w razie ich przypadkowego usunięcia.

Szybsze wersje wszystkich modeli kart

Równocześnie z premierą karty Extreme Pro CompactFlash o pojemności 25. GB, SanDisk wprowadził szybsze wersje kart pamięci SanDisk Extreme Pro CompactFlash o wszystkich dostępnych pojemnościach. Modele kart o pojemnościach 16 GB, 32 GB, 64 GB i 128 GB będą teraz cechować się maksymalną szybkością odczytu 160 MB/s i maksymalną szybkością zapisu 150 MB/s, a także - tak samo jak model o pojemności 256 GB - będą zgodne ze specyfikacją VPG.

Ceny i dostępność

Karty SanDisk Extreme Pro CompactFlash są dostępne w pojemnościach 16 GB, 32 GB, 64 GB, 128 GB i 256 GB. Ich cena nie jest jednak mała: od 219,99 dolarów do 1809,99 dolarów. Produkt dostępny będzie w Polsce pod koniec 2013 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)