Kingston: karty microSDHC o pojemności 16 GB

Kingston: karty microSDHC o pojemności 16 GB

17.02.2009 13:00, aktual.: 17.02.2009 13:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ofercie firmy Kingston pojawiły się nowe modele kart pamięci flash microSDHC, przeznaczone do zastosowań w szerokiej gamie kompatybilnych urządzeń przenośnych. Dzięki premierowym, 16-gigabajtowym nośnikom, użytkownicy będą mogli znacznie rozszerzyć pamięć swoich telefonów komórkowych bądź odtwarzaczy multimedialnych.

Katalogowe oznaczenie nowego układu to SDC2/16GB. Karta zgodna jest ze specyfikacją SD 2.0. a po zastosowaniu stosownego adaptera - także z formatem SDHC. Dane zapisywane sa na niej w formacie FAT32.
Nośnik ten pomieści do 3 tys. utworów MP3 o przeciętnej objętości 4 MB, ok. 9 tys. zdjęć cyfrowych JPEG o objętości 5 MB oraz do 1. godzin materiału wideo (MPEG1, szybkość transmisji na poziomie 1,5 Mb/s).

Obraz
© (fot. IDG)

Transfer danych odbywa się z szybkością 2 MB/s. Jak informuje producent, nośniki obsługiwane są przez urządzenia takich firm jak LG, Motorola, Nokia, RIM i SonyEricsson. Kingston apeluje do użytkowników o uwagę w trakcie dokonywania zakupów: karty microSDHC, mimo iż fizycznie podobne do nośników microSD, nie są wstecznie kompatybilne z urządzeniami i czytnikami microSD.

Sugerowana cena detaliczna karty wynosi 203,9. zł netto. Sprzęt objęty jest dożywotnią gwarancją producenta.
Więcej informacji: Kingston - http://www.kingston.com

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)