Trzy miesiące więzienia za niewyłączoną komórkę?

Trzy miesiące więzienia za niewyłączoną komórkę?

Trzy miesiące więzienia za niewyłączoną komórkę?
Źródło zdjęć: © eBHP
21.01.2008 07:10, aktualizacja: 21.01.2008 12:46

Do trzech miesięcy więzienia grozi trzem pasażerom włoskiego samolotu za to, że przed startem nie wyłączyli na pokładzie swoich telefonów komórkowych.

Aparaty wywołały interferencje i uniemożliwiły odlot, który ostatecznie uległ poważnemu opóźnieniu. Do zdarzenia doszło w sobotę na mediolańskim lotnisku Linate. Kiedy na pokładzie samolotu lecącego do Bari rozpoczęły się procedury przygotowania do startu i poproszono wszystkich pasażerów o zgaszenie urządzeń elektronicznych, pilot stwierdził zakłócenia w pracy aparatury pokładowej, wywołane przez fale elektromagnetyczne z telefonów komórkowych. Dlatego ponownie poproszono wszystkich pasażerów o ich wyłączenie. Kiedy i to nie poskutkowało, stewardessy rząd po rzędzie sprawdzały kolejne osoby.

I dopiero wtedy jedna z nich zobaczyła mężczyznę spokojnie rozmawiającego przez telefon. Znalazła także dwóch innych z włączonymi aparatami. Kapitan podjął decyzję o wyrzuceniu niesubordynowanych mężczyzn z samolotu i wezwał policję. Zostali zaprowadzeni na posterunek na lotnisku i spisani. Samolot wystartował ze znacznym opóźnieniem, dopiero po przeprowadzeniu szczegółowych kontroli wszystkich urządzeń.

Mężczyźni odpowiedzą za nieprzestrzeganie norm bezpieczeństwa. Mimo, że wywołali tak poważne kłopoty i narazili innych na niebezpieczeństwo, zamierzają wystąpić na drogę prawną, ponieważ samolot odleciał bez nich.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)