TomTom Live już w Polsce

TomTom Live już w Polsce

TomTom Live już w Polsce
15.07.2011 15:45, aktualizacja: 15.07.2011 15:55

Popularność urządzeń GPS systematycznie rośnie, szczególnie, że wraz nimi oferowane są coraz ciekawsze usługi ułatwiające jazdę samochodem i podróżowanie. Jedną z nich jest pakiet Live, dostępny w najnowszych produktach marki TomTom.

Wszystko zaczęło się od zaawansowanej technologii HD Traffic, informującej o aktualnej sytuacji na wybranych drogach. Dostarcza ona m.in. użytecznych danych na temat korków i robót drogowych, a potem pomaga wytyczyć alternatywną trasę dojazdu, pozwalającą na skrócenie czasu podróży nawet o 15%. Wszystkie te informacje, dzięki stałemu połączeniu z Internetem, są uaktualniane co 2 minuty i w rezultacie kierowcy mogą mieć pewność, że jadą po najszybszej trasie i będą znali dokładny czas dotarcia do celu. TomTom HD Traffic poza tym, obejmuje znacznie dokładniejszą siatkę dróg, niż standardowe rozwiązanie TMC, które pokrywa jedynie największe polskie miasta i główne drogi.

Obraz
© (fot. via Chip.pl)

Dodatkowo usługa Live daje możliwość sprawdzenia prognozy pogody w wybranym miejscu, jak i na całej planowanej trasie podróży. Poza tym, seria GO Live informuje o fotoradarach znajdujących się przed nami. Stałe połączenie z Internetem daje także możliwość korzystania z zasobów wyszukiwarki Google, w celu pozyskania potrzebnych danych o sklepach i punktach usługowych wzdłuż całej trasy przejazdu. Usługa Live jest dostępna za darmo przez rok, przy zakupie wybranych produktów TomTom. Po tym okresie, cena rocznej subskrypcji na dzień dzisiejszy wynosi 199 zł. Wszystko to, jest dostępne obecnie w 17 krajach Europy, oczywiście łącznie z Polską. Szczegóły dotyczące tych usług można poznać na tej stronie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)