TomTom Via 130 - nawigacja sterowana głosem

TomTom Via 130 - nawigacja sterowana głosem

TomTom Via 130 - nawigacja sterowana głosem
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
07.05.2012 10:26, aktualizacja: 07.05.2012 13:36

TomTom przedstawił nawigację TomTom Via 130, wyposażoną w nową funkcję Speak & Go.

Speak & Go rozpoznaje ponad tysiąc komend i ich synonimów, czyli ponad pięć razy więcej niż dotychczasowe funkcje sterowania głosem. Dodatkowo Via 13. dba o bezpieczną jazdę dzięki wykorzystaniu technologii Bluetooth, co pozwala na wykonywanie i odbieranie telefonów.

"Nowa funkcja Speak & Go znacząco podnosi bezpieczeństwo, m.in. poprzez skupienie kierowcy na drodze, a nie manualnej obsłudze nawigacji. Wystarczy powiedzieć na głos adres, podać tzw. użyteczne miejsce (ang. POI - Point of Interest) lub po prostu komendę ‘do domu’, a TomTom od razu wyznaczy odpowiednią trasę"

TomTom Via 13. posiada zaimplementowane rozwiązanie codziennej i bezpłatnej aktualizacji map. Bazuje ono na społeczności 21 milionów użytkowników korzystających z funkcji Map Share. Pomaga to w radzeniu sobie na drodze z ciągłymi zmianami związanymi m.in. z ograniczeniami prędkości czy zamkniętymi drogami. Map Share do tej pory był dostępny jedynie dla osób, których mapy nie były starsze niż 12 miesięcy. Natomiast teraz jest dostępne przez całe życie urządzenia.

Swoją premierę miał również TomTom Via 135. który ma te same funkcje, co Via 130, ale dysponuje większym ekranem. Wyświetlacz TomTom Via 130 ma 4,3 cala, a TomTom Via 135 - 5 cali.

Inne funkcje TomTom Via 130 i 135:
Zestaw głośnomówiący przez Bluetooth - pozwala na bezpieczne wykonywanie i odbieranie połączeń telefonicznych.
Asystent pasa ruchu - dodatkowe wsparcie dla kierowców, zwłaszcza na skomplikowanych węzłach komunikacyjnych.
Poprawione IQ Routes - korzysta z informacji dostarczanych przez miliony kierowców na świecie, by wyznaczyć najlepszą trasę i precyzyjnie oszacować czas dojazdu.
TomTom Map Share - dożywotnia, codzienna i bezpłatna aktualizacja map na podstawie informacji dostarczanych przez społeczność Map Share.
Zintegrowany uchwyt - wygodny uchwyt wbudowany w urządzenie.

Cena:
- TomTom Via 130 (ekran 4,3”) - 649 PLN
- TomTom Via 135 (ekran 5”) - 749 PLN

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)