Telefoniczna porażka Microsoftu

Telefoniczna porażka Microsoftu

Telefoniczna porażka Microsoftu
01.07.2010 11:51, aktualizacja: 01.07.2010 12:16

Możliwe, że jesteśmy właśnie świadkami jednej z największych, jeśli nie największej wpadki produktowej Microsoftu. Amerykański gigant zaprzestał produkcji telefonów serii Kin, które jeszcze niedawno reklamował jako wielki hit

Nie minęły nawet 2 miesiące od premiery telefonów Microsoft Kin. Modele z najnowszym systemem operacyjnym Windows Phone miały zawojować rynek, jednocześnie będąc zalążkiem nowej gałęzi produktów. Jednakże wyniki sprzedaży po pierwszych dniach są tak słabe, że amerykański koncern zdecydował o zaprzestaniu produkcji. Plotki głoszą, że przez ponad 4. dni sprzedano zaledwie 500 egzemplarzy opisywanych telefonów.

Obraz
© (fot. Microsoft)

Poza przerwaniem produkcji, Microsoft anulował również europejską premierę urządzeń, przerwał emisję reklam telewizyjnych i internetowych, a zespół pracowników projektu Kin został przeniesiony do działu zajmującego się systemem operacyjnym dla komórek - Windows Phone 7. Microsoft zapowiedział również, że wspomoże amerykańskiego operatora Verizon w akcji wyprzedawania gotowych już modeli telefonów Kin.

Przyczyn klęski projektu można się doszukiwać na wielu polach, ale jako główne wskazuje się słaby odbiór urządzeń przez użytkowników oraz niefortunną datę premiery, która zbiegła się z wprowadzeniem na rynek konkurencyjnych telefonów HTC Evo 4G, iPhone 4 oraz rozpoczęciem zapisów na nową generację popularnych w USA komórek Motorola Droid.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)