Szkoła namierza wagarowiczów za pomocą GPS‑u

Szkoła namierza wagarowiczów za pomocą GPS-u
Źródło zdjęć: © Gizmodo

22.02.2011 11:38, aktual.: 22.02.2011 14:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

12-latkowie z kalifornijskiego Anaheim, którzy więcej niż cztery razy nie przyszli do szkoły bez usprawiedliwienia, zostaną zaczipowani! Żartowałam, będą musieli nosić przy sobie nadajnik GPS.

Jak pisze Orange County Register, uczniowie podstawówki, którzy wsławili się wagarami, muszą mieć przy sobie urządzenie GPS wielkością przypominające telefon komórkowy. Co więcej, o poranku w dni powszednie otrzymują przypomnienie, że czas ruszyć się do placówki edukacyjnej.

Pięć razy dziennie muszą wpisywać do urządzenia specjalny kod, którym potwierdzają, że są przy urządzeniu: gdy wychodzą do szkoły, gdy przychodzą do szkoły, w porze lunchu w szkole, gdy opuszczają szkołę oraz o 20.00. Miller Sylvan z firmy odpowiedzialnej za program powiedział: "Chcemy, by uczniowie wchodzili w interakcję z urządzeniem i dawali nam znać, gdzie się znajdują. To ich zdyscyplinuje i sprawi, że będą bardziej odpowiedzialni. Będą musieli planować swój rozkład dnia."

Dzieciaki na pewno będą teraz chodzić na lekcje z większą chęcią. Historia dowodzi, że permanentna inwigilacja prowadzi do budowania zaufania.

Program objął około 7. siódmo- i ośmioklasistów, którzy wagarowali, a ich rodzice wyrazili zgodę na wykorzystanie GPS-u. Całość jest finansowana z budżetu stanowego. Każde urządzenie kosztuje 300-400 dolarów.

Pilotażowy program potrwa 6 tygodni, a potem władze zadecydują, czy warto go kontynuować. Podobne rozwiązanie zastosowano już w Baltimore i San Antonio. Statystyki obecności w szkole podskoczyły z 77 do 95 procent.

wydanie internetowe www.gizmodo.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)