Nokia rozdaje za darmo nawigacje GPS

Nokia rozdaje za darmo nawigacje GPS

Nokia rozdaje za darmo nawigacje GPS
Źródło zdjęć: © Nokia
17.12.2009 12:03, aktualizacja: 17.12.2009 12:22

Od dziś użytkownicy telefonów Nokia mogą spacerować z darmową nawigacją po najdalszych zakątkach świata. Pierwsze 10 000 osób, które zaktualizuje Nokia Maps do wersji Ovi Mapy otrzyma bezpłatnie i bezterminowo nawigację pieszą na cały świat w swoim telefonie. W tym celu wystarczy wejść na stronę www.nokia.pl/nawigacjapiesza i podać swój numer telefonu, a kod aktywacyjny zostanie wysłany SMS-em. Licencja musi być aktywowana do końca stycznia 2010 roku

Funkcja nawigacji pieszej w Ovi Mapach to ścieżki i skróty dla pieszych w miastach i w terenie, które ułatwią i uprzyjemnią codzienne spacery. Usługa, wzbogacona o kolejne 7. miast na świecie, umożliwia wyszukiwanie i dodawanie nowych punktów podczas nawigowania. Dodatkowym udogodnieniem są wyraźne graficzne rozróżnienia pomiędzy strefą pieszą a ulicami, ikony środków transportu publicznego, wyraźny opis poszczególnych punktów POI oraz aktualne informacje o pogodzie w każdym miejscu na świecie.

Obraz
© (fot. Nokia)

Ovi Mapy - darmowy atlas geograficzny zawsze przy Tobie

Użytkownicy wszystkich modeli wyposażonych w Ovi Mapy mają wgrane mapy Polski oraz mogą za darmo wgrać do telefonu mapy całego świata, a tym samym wyposażyć się w wygodny i podręczny atlas geograficzny, który będą mieć zawsze przy sobie. Ponadto mogą korzystać z map 3D, wysokiej rozdzielczości map satelitarnych oraz map terenowych. Dzięki Ovi Mapom zarówno podróż samochodową, jak i pieszą, można zaplanować wcześniej na komputerze domowym na stronie www.maps.ovi.com, a następnie zsynchronizować ze swoim telefonem.

Do dyspozycji użytkownika Ovi Map są również przydatne w czasie podróży informacje pochodzące z najlepszych źródeł, takich jak Lonely Planet, ViaMichelin, Wcities czy CustomWeather. Dzięki nim można sprawdzić pogodę w dowolnym miejscu na świecie, znaleźć potrzebne miejsca oraz ciekawe wydarzenia. Dodatkowo, użytkownicy mogą wykupić funkcję nawigacji samochodowej wyposażonej w szereg przydatnych narzędzi - Lane Assistance pozwalający znaleźć właściwą drogę na skomplikowanych skrzyżowaniach czy Road Overview umożliwiający podgląd przebytej drogi. Dzięki usłudze kierowcy są także informowani o ograniczeniach prędkości oraz o lokalizacji kamer mierzących prędkość pojazdów.

Licencje na nawigację samochodową można wykupić na rok, miesiąc lub 24 h (idealna opcja na krótkie podróże służbowe czy wycieczki). Płatności można dokonać kartą kredytową lub za pomocą Premium SMS.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (71)