Lokalizator GPS dla czworonoga

Lokalizator GPS dla czworonoga
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

12.11.2015 13:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lokalizator GPS pozwala na zlokalizowanie pojazdu, cennej przesyłki czy bliskiej osoby. Z tego rozwiązania mogą również skorzystać właściciele psa czy kota, który zgubi się na spacerze, ucieknie z posesji czy zostanie ukradziony.

Jak działa nadajnik?

Lokalizator GPS jest niewielki i waży 3. g. Dzięki wodoodpornej obudowie, zwierzę może również pływać z modułem bez obawy o jego prawidłowe działanie. Nadajnik wystarczy przypiąć do obroży, aby na mapach, w aplikacji kompatybilnej z systemami Android, Windows phone lub iOS, a także na platformie www sprawdzić, gdzie aktualnie znajduje się nasz pupil. Bardzo ważną funkcją jest „Bezpieczna strefa”, która pozwala na zdefiniowanie obszaru, gdzie zwierzę może przebywać. Po przekroczeniu jego granic, właściciel czworonoga otrzyma bezpośrednio na telefon, tablet czy komputer informację o ucieczce zwierzaka. Pożyteczne są również wbudowane elementy – dioda LED i buzer. Oba rozwiązania można uruchomić z poziomu aplikacji na telefonie czy platformie w internecie i przy pomocy świecącej diody czy emitowanego dźwięku odnaleźć zwierzaka. Rozwiązania te są przydatne zwłaszcza wtedy, gdy szukamy go po zmroku. Warto również podkreślić łatwość obsługi i długą żywotność urządzenia – po pełnym naładowaniu lokalizator pracuje
od 2 do 5 dni.

Lokalizator nie tylko na spacer

Urządzenie Tractive GPS jest przydatne nie tylko podczas długich spacerów, ale także wyjazdu poza miasto czy polowania. Zwierzaki, które na co dzień biegają po ogrodzonym terenie, spuszczone ze smyczy mogą bardzo szybko oddalić się od właściciela i nie reagować na komendę powrotu. Rozwiązanie to jest idealne również dla właścicieli przedstawicieli rzadkich ras, które coraz częściej padają ofiarami złodziei. Namierzenie skradzionego pupila nie będzie trudne, jeśli do obroży przypniemy ten niewielki lokalizator.

Cena lokalizatora Tractive GPS: około 450 zł.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)