Szef Microsoftu rozczarowany sprzedażą tabletów

Szef Microsoftu rozczarowany sprzedażą tabletów

Szef Microsoftu rozczarowany sprzedażą tabletów
Źródło zdjęć: © giznet.pl
29.07.2013 11:23

Tablety z serii Surface sprzedają się słabo. A przynajmniej nie tak dobrze, jak by sobie tego życzył Steve Ballmer. CEO Microsoftu przyznał, że firma zamówiła za dużo tych tabletów, co było głównym powodem tego, że zamiast zarabiać na tym urządzeniu, firma straciła 900 milionów dolarów.

„Zbudowaliśmy więcej urządzeń niż możemy ich sprzedać,”. przyznał Ballmer odnosząc się do słabych wyników sprzedaży tabletów z tej serii. Ale problem ten nie dotyczy jedynie tabletów, ale też pozostałych urządzeń z Windowsem na pokładzie czyli komputerów i smartfonów. „Nie sprzedajemy tylu urządzeń, ile byśmy chcieli.”

Co nie zmienia faktu, że Microsoft nie zamierza odpuszczać - serwis The Verge donosi o tym, że w Redmond trwają już prace nad następcą tabletu Surface, który ma być wyposażony podobno w nowy procesor Qualcomm Snapdragon 800. Na całym świecie obniżono także ceny Surface RT o 30 proc. Szefostwo Microsoftu ma nadzieję, że dzięki temu, oraz skupieniu się na sprzedaży podczas zbliżającego się okresu świątecznego, uda się odwrócić ten trend.

Zdjęcie: Flickr/Wired Photostream

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)