Android nowym królem tabletów

Android nowym królem tabletów
Źródło zdjęć: © Nerds On Call / CC

05.03.2014 10:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy to kres dominacji iPada? Wszystko wskazuje na to, że nie sprawdziły się prognozy analityków Garntnera zakładających, że Apple utrzyma dominację na rynku tabletów do 2015 roku. Według najnowszego raportu ekspertów firmy, urządzenia z Androidem już dziś stanowią większość w tym sektorze rynku urządzeń mobilnych, po raz pierwszy spychając z tronu gadżety giganta z Cupertino.

Zgodnie z najświeższymi doniesieniami analityków, urządzenia z OS-em Google to 6. proc. wszystkich tabletów kupionych przez ludzi na przestrzeni całego 2013 roku. Drugie miejsce, z 36 proc. kawałkiem tortu, zdobyło Apple, które sprzedało 70 i pół miliona egzemplarzy iPadów na całym świecie. Podium, z marnymi 2,1 proc., zamknął Microsoft.

Wzrost sprzedaży tabletów w 201. roku był napędzany głównie przez rynek małych, low-endowych gadżetów tego typu oraz ludzi po raz pierwszy decydujących się na zakup tych urządzeń. To właśnie dzięki temu Android stał się numerem jeden, z 62 procentami udziałów na rynku.

Tak czy siak, Apple utrzymało pozycję firmy samodzielnie sprzedającej najwięcej tabletów swojej produkcji. Drugi Samsung może pochwalić się "zaledwie" nieco ponad 37 milionami sprzedanych tabletów, co jestem rezultatem niemal dwa razy gorszym od tego jaki osiągnął gigant z Cupertino. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziecie na stronie Gartnera.

Polecamy w serwisie Giznet.pl: Nowy zwiastun filmu twórców trylogii Matrix

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)