Supercienki ekran LCD od Sharpa

Supercienki ekran LCD od Sharpa

Supercienki ekran LCD od Sharpa
01.11.2007 03:00, aktualizacja: 02.11.2007 11:20

Firma Sharp opracowała najcieńszy na rynku 2,2 calowy ekran LCD o grubości nie przekraczającej 0,68 mm, przeznaczony do wykorzystania w urządzeniach przenośnych.

Urządzenia, takie jak telefony komórkowe i kamery cyfrowe, z roku na rok stają się coraz mniejsze i cieńsze. To globalna tendencja, której wymogom starają się sprostać producenci. W efekcie wzrasta zapotrzebowanie na coraz cieńsze podzespoły, jak np. ekrany LCD.

Mając na względzie powyższy trend, Sharp opracował najcieńszy dostępny na rynku ekran LCD o grubości 0,68 mm. Nowy model ekranu - Mobile Advanced Super View LCD - to jakość obrazu nie ustępująca stacjonarnym telewizorom. Osiąga on bowiem jedne z najlepszych parametrów na rynku wysoki współczynnik kontrastu, równy 2000:1, szeroki kąt obserwacji obrazu 176 st. i szybkość reakcji rzędu 8 ms. Producent zamierza kontynuować swoje prace nad rozwojem nowych technologii do wykorzystania zarówno w telewizorach, jak i wyświetlaczach małych i średnich rozmiarów. Przyczyni się to do dalszych dynamicznych zmian w dziedzinie urządzeń przenośnych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)