108" LCD od Sharpa - już w sprzedaży

108" LCD od Sharpa - już w sprzedaży
Źródło zdjęć: © Sharp

18.07.2008 11:00, aktual.: 18.07.2008 13:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W tokijskim kompleksie kinowym Piccadilly zainstalowany został 108-calowy wyświetlacz LCD Sharpa, największy wyprodukowany do tej pory ekran tego typu na świecie. Jego prototyp był prezentowany na targach CES 2007 - jednak dopiero teraz urządzenie będzie miało okazję sprawdzić się w codziennej pracy.

Jest to największy wyświetlacz LCD jako do tej pory trafił na rynek - urządzenie produkowane jest w najnowszej fabryce Sharpa ( jedynym miejscu na świecie, gdzie możliwie jest wytwarzanie tak dużych matryc ). Co ciekawe, z tafli szkła, z której wykonywany jest jeden 108-calowy ekran, zwykle produkuje się osiem 46-calowych lub sześć 52-calowych wyświetlaczy ( jej rozmiary to 2,5 x 2,2 m ).

Obraz
© (fot. AFP)

Wyświetlacz został umieszczony w holu kina - prezentowane są na nim zwiastuny nowych filmów oraz reklamy ( lokalizacja ekranu nie jest idealna dla osób, chcących z bliska przyjrzeć się urządzeniu - wisi ono bowiem dość wysoko ).

Debiut ekranu w tokijskim kinie oficjalnie inauguruje jego premierę rynkową - Sharp ogłosił, że od wczoraj można składać zamówienia na urządzenie. Wyświetlacz przeznaczony jest przede wszystkim do zastosowania w miejscach publicznych - choć oczywiście można go zamówić również z myślą o zamontowaniu w domowej sali kinowej. Cenę urządzenia ustalono na 11 mln jenów - czyli ok. 103 tys. USD.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)