Elastyczny ekran od HP

Elastyczny ekran od HP

13.12.2008 18:45, aktual.: 15.12.2008 16:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

HP wraz z Uniwersytetem w Arizonie poinformował, że udało im się stworzyć elastyczny ekran. Został on wykonany w większości z plastiku, a jego właściwości fizyczne są zbliżone do kartki papieru.

Według HP do produkcji nowego ekranu potrzeba 90% materiałów wykorzystywanych przy wytwarzaniu tradycyjnych paneli LCD. Będzie on także jeszcze bardziej od nich ekologiczny, gdyż jego zapotrzebowanie na prąd będzie mniejsze, niż w tradycyjnych wyświetlaczach ciekłokrystalicznych.

Do produkcji elastycznego ekranu wykorzystano nową technologię stworzoną przez HP. Dzięki technologii SAIL (self-aligned imprint lithography) informacje są wyświetlane na ekranie w taki sposób, że niezależnie od zakrzywienia jego powierzchni, znajdujące się na nim treści nie ulegają odkształceniu.

Według dyrektora HP, stworzona przez jego firmę technologia będzie miała ogromny wpływ na rozwój rynku wyświetlaczy. Nie wiadomo jednak kiedy wejdzie ona do masowej produkcji ani kiedy pierwsze urządzenia wykorzystujące elastyczny ekran pojawią się na rynku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)