Stwórz swoje własne Ubuntu LiveCD dzięki Miniubuntu!

Stwórz swoje własne Ubuntu LiveCD dzięki Miniubuntu!

Stwórz swoje własne Ubuntu LiveCD dzięki Miniubuntu!
Źródło zdjęć: © Minibuntu
11.12.2007 19:30, aktualizacja: 12.12.2007 11:39

W ubiegłym tygodniu ukazała się nowa modyfikacja najpopularniejszego systemu GNU/Linux o nazwie Minibuntu 7.10. Jak sama nazwa wskazuje, jest to minimalistyczna wersja bazowej dystrybucji Ubuntu 7.10.

Dystrybucja Minibuntu w przeciwieństwie do innych tego typu modyfikacji nie dodaje nic od siebie. Jest to po prostu okrojone wydanie Ubuntu Gutsy Gibbon, w którym pozbyto się większości narzędzi użytkowych, pozostawiając jedynie najważniejsze narzędzia i wszystkie funkcje systemowe. Wielu użytkowników Linuksa narzeka na niepotrzebne oprogramowanie, które instaluje się domyślnie wraz z komponentami dystrybucji. Minibuntu jest skierowane przede wszystkim dla nich.

System w postaci Live zajmuje jedynie 138 MB. Co więcej, jest on dostosowany do wykorzystania jako platforma dla własnej modyfikacji Ubuntu. Można ją stworzyć poprzez Ubuntu Customization Kit.

Należy podkreślić, iż Minibuntu nie jest projektem należącym do firmy Canonical i nie otrzymuje od niej wsparcia. Innymi słowy jest to nieoficjalna modyfikacja Ubuntu 7.10 Gutsy Gibbon. Więcej informacji można uzyskać na stronie projektu - http://minibuntu.crealabs.it/.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)